Kamarádi

29. srpna 2012

Kočka je podivuhodně nevyzpytatelná zvířecí osobnost, dokáže se tvářit jako absolutně ochočená, poslušná a přizpůsobivá zvířecí bytost, avšak přesto si stále dělá, co chce. Ty zdomácnělé, vyšlechtěné a mnohdy načepýřené koule si umí ochočit své páníčky tak, že se všichni až diví, k čemu je jejich mazlíčci jsou schopni přinutit.

 

 

Nádherné jsou snad jen ty divoké nic nepředstírající kočky. Je na nich vidět: "Jo člověče, jestli mi chceš dát najíst, tak dej, ale já tě za to nemusím mít ráda." Takových je plno v opuštěných stodolách a na přístupných půdách. Úžasná je kočka jako máma, dovede své děti vypiplat, naučit a ochránit tak dokonale, že by se od ní mohly ty lidské lecčemu naučit.

 

Každé dítě touží po zvířátku, já chtěla psa a dostala jsem od táty želvu. Já chtěla psa a máma mi přivezla kotě. Nemohlo s námi bydlet v bytě, tak putovalo k babičce. Mě bylo pět a nutně jsem se potřebovala s něčím muchlat. Z koťátka vyrostla krásná černá kočka, která sice hojně využívala pohostinnosti babiččiny domácnosti, ale ještě raději prováděla výlety do blízkých zahrad.

 

Brzy se i ona stala mámou a měla svých pět dětí. To už jsem i já chodila do školy a tak jsem koťata vyučovala a zadávala úkoly. Můj sen mít psa se mi prakticky splnil až v „hluboké dospělosti“. Jako dítě jsem si představovala, že mít psa, je jen to nádherné chození na procházku s krásným a ukázněným pejskem.

 

Pak jsem si všímala lidí, kteří chodili venčit své psy do přírody, že mají ošuntělé a ne zrovna čisté oblečení. Brzy jsem pochopila proč. Při venčení psa větší rasy musíme počítat s projevy radosti a oddanosti z jeho strany, které se vyznačují výskoky na svého páníčka i ostatních zúčastněných osob.

 

Za to však život s pejskem poskytuje úžasný pocit spojenectví a kamarádství se zvířátkem, které se stává součástí domova a jejím právoplatným členem. Stalo se nám, že nás psí kamarád opustil a odešel do psího nebe. Smutek, pláč, prázdno. Za dva roky nám poslal svou nástupkyni. Štěňátko, které se od prvních chvil projevuje stejně oddaně, jako jeho slavný předchůdce.

 

Jde sice o rasu, která je v očích některých lidí považovaná za „bojového psa“, ale i zde přesně platí, že výchova i láskyplná péče dokáže udělat mnoho. Naše fenečka je přítulná, mazlivá, velice chytrá a stala se takovým parťákem, o kterém se může leckomu snít. I zde platí určitě pravidla a bezpochybně rituály, které i psi stejně jako například děti milují, protože jim dávají pocit bezpečí a jistoty.

 

Dnes má již téměř rok, rozumí již mnoha věcem a stále se učí další. V poslední době jsme právě jejím prostřednictví zjistili, jakou má příroda sílu. Pod našimi okny se ozývalo žalostné mňoukání, které neustávalo ani v noci. Tak jsem našla maličké, osamocené a vystrašené kotě.

 

Když jsem si ho prohlédla, viděla jsem, že má zraněné nožičky. Zřejmě způsobené přejetím kombajnu na blízkém poli. Co teď? Tady ho přece nechat nemůžu. Zkusím ho vzít domů. Nesla jsem opatrně uzlíček domů a už jsem to viděla. Rány byly rozsáhlé a už zahnívající. Jedna přední tlapka za drápky narušená až ke kostem.

 

Zadní tlapky postiženy víc- levá sedřená na kost v kloubu a pravá dokonce v kloubu amputovaná. Ocásek taky posekaný. Byl to žalostný pohled. Kotěti jsem opatrně omyla rány, vydezinfikovala a ovázala. Jako by se vrátilo z války. Co na to naše fenka? Všechno sledovala a účastně kňučela. Kotě jsem nakrmila, zamotala do starého ručníku a dala do krabice spát. Potřebovalo teplo a klid.

 

Každý den rány prohlížím a čistím. V tom mi právě pomáhá naše fenka. Vzala si kotě jako své dítě a stará se o něj jako máma. Měla jsem z její reakce nejdřív obavy, co bude dělat, jestli nebude žárlit, a co to kotě, jak to přežije? Co by řekl veterinář? Mám strach, že by doporučil kotě utratit. Tak mu zkusíme dát šanci, postupně se začaly vyčištěné rány stahovat, obrůstaly novou kůží a srstí.

 

No sláva, po třech týdnech společného opatrování se koťátko- kocourek Šáša tak vyzdravěl, že sice pajdavě, ale čile běhá po celém domě se svou „mámou“, která je mu téměř neustále nablízku. Jak tolerantní k sobě dovedou být, dokazuje, že jedí společně ze stejné misky. Tak máme dalšího „parťáka“, snad má opravdu devět životů (aspoň si to chci přát).

 

 

 

 

Přidáno: 80 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?