Kastrace Beryla

11. března 2013

Beryl - nechce se mi znovu popisovat, jak jsem k Berylovi přišla. Jen jsem možná zapomněla napsat, že při koupi té úžasné bytosti, jsem musela podepsat, že ho nenechám kastrovat dřív, než po něm zůstanou koťata.

 

 

Měl nějaké ceny, medaile atd. (upřímně, na tyhle věci si nepotrpím). Pak se vše nějak semlelo, takže jeho chovateté souhlasili s kastrací. Ale to už bylo v době, kdy Beryl nebyl kocour, to už byl střed rodiny. Moje maminka se smířila s tím, že já jsem jeho mami, a ona jen babička, neteř mu říkala bratrantře. Stačilo, když jsem zavolala "Kde mám dítě" a okamžitě alespoň mňouknul, když rovnou nepřiběhl. Byl to všemi milovaný, uctívaný, rozmazlovaný jedinec. A přišel.

 

Den D, vlastně den K. Kastrace. S maminkou jsme se vydaly k tehdy k nejvyhlášenějšenímu veterináři v Praze. Nicméně, obě jsme tam přišly nevyspalé, uplakané, klepající se. Berylka nám převzali, a řekli, ať někde počkáme. Naproti byla restaurace, tak jsme si tam celé uplakané šly sednout. Bylo to dopoledne, restaurace byla poloprázdná. Přestože maminka byla abstinent, daly jsme si panáky, které jsme obě ředily slzami.

 

Po chvíli nám číšník bez objednání přinesl další dva "panáky" na účet podniku - na náš údiv nám oznámil, že to je projev soustrasti od personálu. Projev soustrasti - pochopila jsem, že ti dobří lidé si myslí, že se bojíme o život dítěte a projevují nám soustrast! V té chvíli jsem zůstala paf - jak se zachovat - co říct - naproti mě maminka, stejně uplakaná, ale stejně neschopná slov !!vytřeštěné oči - s otázkou - "Jak vysvětlit, že jsme takhle vyřízené kvůli kastraci kocoura?"

 

Nakonec jsem nějak vykoktala, že to je omyl, že samozřejmě panáky zaplatím, ale... Zkrátím to. Restaurace naproti veterině. Personál byl zvyklý, že tam chodí lidi čekat, než jejich milářci budou operováni. Nebyly jsme s maminkou první, které ředily panáky slzami. Jen v našem případě si podle zkušeností mysleli, že tam máme chlupáčka při nejmenším na nějakou závažnou operaci, event... na....
Když se mi povedlo mezi "panákem" a slzami nějak vysvětlit, že jsme takhle vyřízené jen kvůli kastraci zdravého kocoura, celý personál se málem uchechtal!

 

A pak se rozhodli, že nezaplatíme vůbec nic, a dokonce, že si Beryl zaslouží jet domů drožkou / to se tehdy říkalo taxi/, tak nám to zaplatili. Berylek si to opravdu zasloužil. Zkuste spočítat, ke kolika omylům došlo během chvilky? To je život...

 

 

 

Přidáno: 60 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?