Kde se tu vzal pes?

23. září 2016

Tvrdí se,že předkem psa je vlk.Je to logické,převzal přece nějaké jeho vlastnosti.Např.smysl pro hierarchii,pro pořádek,společenské chování...Někdo si však může pokládat otázku,jak se stalo to,že je mezi psy tolik plemen od vlka zcela odlišných.

Genetický materiál psa a vlka se liší jen v několika detailech a je téměř stejný.Podobnou shodu však má i genetický materiál jiných psovitých šelem.Tato skutečnost nám ale asi mnoho neprozradí,tak se zaměřme na něco jiného,což s původem psa neméně souvisí.

To,že se pes domácí může s volně žijícími šelmami křížit,je známá skutečnost(kříženec psa a vlka je například československý ovčák).Existují také kříženci psa a kojota nebo dinga.I to nám napoví možný původ psa domácího.

Když si před tolika lety člověk ochočil psa,byl již v jiné formě než jeho předkové.Snadněji se přizpůsoboval životu člověka.Je to velmi staré zvíře,u kterého je možné,že kromě vlka je potomkem více šelem,z nichž některé pochází z pravěku a jsou dnes vyhynulé.

Možná proto se vyskytuje tolik druhů psích kamarádů,v nichž se velké množství genů kombinuje tak,že mají k vlku vzhledem i některými vlastnostmi dále.

 

Uděleno: 45 bodů

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?