Kdyby jela kočka na dovolenou....

18. července 2016

Většina domácích koček má dovolenou v podstatě každý den. Z pelíšku k misce, na záchod a zase zpět. Občas prohnat motýla po zahradě, vyprovokovat psa či si něco vyřešit s kočkou od sousedů. Leckdo z nás dvounohých by s ní měnil. Ale i kočky mají svá přání a taky by rády vyjely na dovolenou. A míst, která by rády navštívili, je hned několik.

Nejlepší místa pro kočičí dovolenou

Sahara či jakákoli jiná poušť. Naprosto ideální místo! Největší záchod na světě.

Snad každá domácí kočka měla někdy více či méně úmyslnou nehodu a hold to pustila někde jinde, než na místě k tomu určenému. Ti z vás, kdo mají kočku, moc dobře vědí, jak nepříjemné to je. Zápach kočičí moči se dá přirovnat snad jen k čpavku a člověku doslova vyrazí dech. Pokud navíc k nehodě dojde na koberci či gauči, není snadné se zápachu zbavit.

Vžijme se však do kočky. Zrovna se najedla a záchod je tak zatraceně daleko. Koho by to neobtěžovalo. Tak co by si neodskočila jen o kousek jinam. Samozřejmě následuje křik a hubování. A toho všeho by byla na poušti ušetřena. Prostě by se najedla a hned by si mohla dojít jen o kousek vedle. Ty línější a méně čistotné by mohly vykonat potřebu rovnou při krmení.

Kočičí ostrov Aošima

Odlehlý japonský ostrov Aošima je známý tím, že zde došlo k přemnožení koček, kterých sem bylo původně dovezeno jenom pár za účelem chytání myší v přístavu. Dnes zde připadá na jednoho obyvatele šest mňoukajících kamarádů. Mají tedy jednoznačně převahu. Která kočka by nechtěla vidět takové místo. Pravda, patrně by dostal/a trochu do kožichu od domorodých obyvatel. Toto místo je tedy ideální pro kočky, které vyhledávají dobrodružnější dovolenou.

Dům Petra Cohena

Petr Cohen, kalifornský stavitel, udělal ze svého domova kočičí ráj. Tento muž zachraňuje toulavé kočky a poskytuje jim domov, který vypadá jako kočičí zábavní park. V domě je nespočet poliček, říms, mostků, lávek, škrábadel, pelíšků a všeho ostatního, co kočky milují. Vrcholem je pak jezírko s okrasnými rybkami. Říkáte si, že tento dům musí být dost chlupatým rájem? Tento problém řeší pět robotických vysavačů, které se volně pohybují po době.

Kočičí kavárna

Každý se rád mazlí se svou kočkou. Je to jeden z důvodů, proč si je pořizujeme. Ale na rovinu, někdy už je toho dost. Co ale taková kočičí kavárna? Lidé se tam stále mění, přicházejí další a další „drbači“, a to přímo za tímto účelem. Nikomu nevadí, že kočky chodí po stole a ochutnávají z talířků. Možná, že leckterá kočka by se chtěla na chvíli stát kavárenskou poběhlicí.

 

Cestovat či necestovat s kočkou

Ale teď vážně. Kočka je zvíře, které nerado mění prostředí. Vždy je tedy nutné zvážit, zda by nebylo lepší, nechat ji po dobu dovolené doma. Pokud byste se přesto rozhodli pro „dovolenou pro kočku“ a chtěli některé z výše uvedených míst navštívit, nezapomeňte, že je nutné mít pas, platné očkování proti vzteklině a zvíře musí být označeno mikročipem. Pozor dejte také na pravidla při převozu koček autem. Možné je samozřejmě i cestování s kočičím kamarádem v letadle, v tomto případě záleží na pravidlech jednotlivých leteckých společností. Je však běžné, že při dodržení určitých podmínek, může kočka cestovat s vámi v kabině.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?