Když jaro klepe na kočičí dveře

21. března 2015

Řada z vás určitě zaregistrovala, že přibývá dnů, které signalizují příchod jara. Po ránu je slyšet ptačí zpěv, slunce svítí, dny se postupně prodlužují a venkovní teplota stoupá. To je ten správný signál, na který čekají také naše kočky a kocouři. Zatímco zima pro ně byla relativně klidným obdobím mnohdy bez výraznější akce, s příchodem jara se v kočkách začínají probouzet zvířecí instinkty a jejich život začíná znovu nabírat na obrátkách.

Místo klidného ležení v pelíšku budou trávit spíše čas přemýšlením, co podniknou. Některé se budou povalovat na zápraží nebo na parapetu a vyhřívat se, jiné budou v korunách stromů zdánlivě nečinně vyhlížet případnou kořist, a jiné se vydají v jejích stopách cestou necestou. Kromě toho, že jim jako jejich majitelé chceme dopřát všechny ty nové zážitky, na které tak dlouho trpělivě čekaly, a také radost z nich, máme jako jejich starostliví majitelé přirozenou tendenci chránit je před případnými nebezpečími.

 

Paraziti u koček

Jak již bylo řečeno, s příchodem jara začínají i kočky a kocouři mít potřebu trávit více času venku. Při tom je ovšem nutné pamatovat na to, že také sama příroda se probouzí. A s ní i spousta parazitů, kteří dokážou kočkám znepříjemnit život. Nezapomeňte proto co nejdříve zakoupit a aplikovat vámi osvědčená antiparazitika, která vaše zvířata ochrání třeba proti všem dobře známým klíšťatům nebo blechám. Jako vhodnou a osvědčenou ochranu proti venkovním parazitům můžete použít pipety, které se aplikují většinou za krk. Pro některé kočky je také vhodnou ochranou voděodolný obojek, který chrání kočky proti vnějším cizopasníkům. Vhodnou formou ochrany, kterou lze také používat jako prevenci, jsou nejrůznější spreje. Ať už vyberete jakoukoli ochranu, je vhodné ji aplikovat ještě dříve, než se teploty vyšplhají tak vysoko, aby se všichni cizopasní nepřátelé probrali ze zimního spánku.

 

Vitamíny pro kočky

Pokud vaše kočka nebo váš kocour patří do skupiny „venkovních“, které se rády potulují po zahradě či po okolí domu, a se začátkem jara začínají venku trávit stále více času, určitě jim přijde vhod, pokud podpoříte činnost kloubů, šlach a chrupavek. Funkci pohybového aparátu můžete posílit speciálními doplňky stravy k tomu určenými (většinou ve formě prášku, který se přidává do stravy). Pokud jejich jídelníček doplníte o některý z vitaminových komplexů, určitě to bude jedině ku prospěchu věci. Vitamínové komplexy můžete kočce podat v několika dostupných formách – ve formě tablet, pasty nebo třeba kapek.

 

Jak zabránit přílišnému línání

Nebude to dlouho trvat, a nastane čas, kdy kočky i kocouři začnou měnit srst. Proto nezapomeňte koupit a použít jakýkoli prostředek omezující línání koček. Vhodným prostředkem je například suchý sprej proti línání, který lze použít bez nutnosti koupele zvířete. Nezapomínejte také zvýšit intenzitu vyčesávání zvířecí srsti, díky čemuž kočce usnadníte proces výměny srsti. Kočičí srsti také prospěje, pokud ji hned ze začátku jara zkrátíte, protože díky tomu také bude mít možnost částečně dorůst.

 

Pokud má vaše kočka v oblibě procházky mimo váš dosah, určitě bude vhodné ji – alespoň během několika prvních procházek – zkontrolovat, když se z výletu vrátí, abyste věděli, že vámi zvolená prevence dobře funguje. Budete tím pádem mít také možnost zkontrolovat, že ostatní důležité části těla, jako jsou třeba drápy nebo uši, plní dobře svou funkci.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?