Když jde na kočky jaro

27. března 2013

Vláda paní Zimy udělala svou definitivní tečku a my se můžeme plně oddávat slastné vůni a barevnosti prosluněných jarních dnů. O tom, že nastává slunečné a teplé období, vědí i samy kočky. Se vší parádou vystrkují drápky z domácích vyhřátých pelíšků a táhne je to ven, do přírody.

Na zahrádkách, v trávě, na rozehřátých venkovních parapetech, na polích – to jsou hlavní útočiště, kde nejraději kočky tráví čas, chytají do kožíšku sluneční paprsky a vítají jaro.

 

Pro kočky "nebezpečné" jaro

Teplé počasí s sebou nese i jistá rizika, především výskyt nejrůznějších kočičích parazitů (blechy, klíšťata…), a proto bychom měli kočkám dopřát dostatečnou péči, aby se jim tato „zvířátka“ vyhnula.

 

Jarní reflexy kočky

Kočky se v tomto období probouzí ze zimního spánku, „shazují“ ze sebe hustou zimní srst a „oblékají se“ do lehčího jarního „kabátku.“  Ztrácejí přebytečná kila, která během zimního nicnedělání nabraly. Na jaře bývají kočky hbitější, aktivnější, rády a více se toulají. Především kocouři, ti mají v genech zakódovány signály jarního namlouvání. Vydávají nejrůznější „pěvecké“ tóny, značkují typicky kocouřím „parfémem“ teritorium, všemožně se nakrucují. Těmito „zbraněmi“ se snaží vábit a přilákat kočičí dámy k sobě. Kocouři se stávají na tomto poli konkurenty, vedou mezi sebou lítý boj o ruku – tedy tlapku kočičí slečny. Perou se, hlava nehlava, chlupy i prach létají na všechny strany. Leč vítěz může být jen jeden, i když občas se šrámy po těle.

 

Kam kočka schovala koťata?

Jaro je roční období, kdy kočky pravidelně přivádějí na svět své potomky, a tak „hlásky“ malých roztomilých koťátek nejčastěji slýcháváme z půd, šatníků nebo skříní. Kočky si hledají ten nejbezpečnější úkryt, abychom koťátka nenašli a ony pak své děti mohly přivést už dospělé.  Jarní čas je pro odrostlejší koťátka ten nejlepší, mohou si hrát a honit se venku, šplhat po stromech a získávat energii ze sluníčka a tepla.

 

Kočky se rády vydávají na toulky přírodou, na výlety. Hlavním cílem bývají pole, která ukrývají „bohatství“ v podobě nejrůznějších hlodavců. Kočky celé dny tráví pozorováním myších děr a trpělivě čekají, až opustí svá obydlí nebo samy tlapkou šátrají v zemi. Svou kořist musí ulovit stůj co stůj. Kočky často vídáme číhat na březích rybníků. Pozorují vodní cvrkot a tlapkami „rybaří.“

 

Kočky mají rády světlo, teplo a sluníčko, a proto právě na jaře nejvíce ožívají a užívají si.

 

Autorka: Andrea Ctiborová

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?