Když kočka čůrá do postele

7. října 2013

Každý chovatel koček už si to někdy prožil. Kočka je v psychické nebo fyzické nepohodě a začne to dávat najevo tak, že močí mimo určené místo. Což o to, loužičky na podlaze jsou relativně běžná záležitost. Ale co takové pomočené, převážně nově povlečené ložní prádlo? To už dokáže naštvat. Obzvláště, když to prostě nečekáte.

Čistě povlečené lůžkoviny a kočky

Večer si před koupelí čistě povléknete lůžkoviny. V dobré víře se vrátíte čistí a voňaví z koupelny. V tom ovšem spatříte na peřině či na polštáři vlhké místo. Nikdo není poblíž a tak sami sebe téměř přesvědčíte, že jste z nepozornosti položili na postel něco vlhkého. Ale nedá vám to a přičichnete. A jste doma.

 

Kočka na návštěvě u přátel

Vaše kočka je doma normálně šikovná a čistotná. Rozhodnete se tedy, že ji s sebou vezmete na dovolenou k přátelům. Zvyklí z domova, necháte kočku procházet se po domě, kde se jí zlíbí. Jenže z ní se najednou stane ustrašený, nebo agresivní hrom do police. A navíc, nejdéle druhý den se z ložnice hostitelů ozve naštvaný řev. Právě si totiž znaveni celodenním programem ustlali na „podpisu“ vaší kočky.

 

Kočky milují tchýně

Má přijet vaše tchýně a vy se chcete blýsknout, jaká jste hospodyňka. Naklidíte a tchýni čistě povléknete. Můžete jí ovšem stokrát připomínat, že má raději zavírat dveře od svého pokoje. Stejně je nechá otevřené, protože ona přece ví nejlépe, jak se vše dělá. Večer si potom položí svoji hlavu plnou natáček přímo doprostřed zapáchající loužičky a rodinné drama může začít.

 

Kočce na stopě - pachatel neznámý

Zajímavé ovšem je, že svoji kočku téměř nikdy nepřistihnete při činu. Nikdy nevidíte kočku močící do peřin a posléze čekající, co vy na to. Naleznete pouze výsledek a po kočce ani památky. A to i v tom případě, že vlastníte koček víc.

 

Likvidace následků

Člověka ani tak nenaštve, že to kočka udělala. Začne spíš zjišťovat, proč to udělala, a mít o kočku strach. Ale co dokáže spolehlivě vytočit, je likvidace následků. Nejde jen o opětovné povléknutí lůžkovin. Většinou se totiž moč vsákne i do nich a je nutné vyčistit či vyměnit i je.

V době lehkých a snadno pratelných materiálů je to snadné. Ale u přátel s péřovými duchnami nebo jinými nesnadno čistitelnými materiály je to o nervy. Proto vám, milovníci koček, přeji pevné nervy, optimistický pohled na věc a mnoho a mnoho diplomacie.

 

Autorka: Michaela Matějková

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?