Když kočka miluje psa

15. března 2011

Láska a zamilovanost už dávno nepatří pouze do lidské říše. Čím dál častěji se s těmito dvěma slovíčky setkáváme v říši zvířat. Kočky ani psi nejsou výjimkou. Je tedy možné, aby se kočka „zamilovala“ do psa? Čím se kočičí láska projevuje? Jedná se o skutečnou lásku na život a na smrt těchto dvou zcela odlišných zvířecích individualit? Pokusme se tedy o malé nahlédnutí pod pokličku a odhalení tajemství kočičího a psího světa.

Kočky, jak se o nich traduje, mají rády své pohodlí, jsou to svébytné zvířecí bytosti, samotářky mající svůj vlastní prostor, do kterého jen výjimečně někoho pouštějí. Elegance, čistota a ušlechtilost jsou hlavními prioritami těchto domácích „celebrit.“ Na druhé straně jsou kočky označovány za falešné, manipulativní tvorečky. Vždy dosáhnou toho, po čem bezmezně touží a jsou pro to ochotny udělat téměř cokoliv.

 

Kočky ani psi nejsou pouze bílí nebo černí, mají své kladné i záporné vlastnosti, tak jako lidé. Kočky a psi spolu dokážou za jistých podmínek a okolností koexistovat, komunikovat a dokonce se do sebe i „zamilovat“. Jak taková kočičí zamilovanost vypadá? Důležité je, že mezi kočkou a psem musí fungovat jistá chemie a přeskočit ta správná jiskřička přitažlivosti. Pes musí mít pro kočku určité charisma, neodolatelné kouzlo, kterým ji osloví. Ona se mu pak snaží svou náklonností a věrností dokázat tu pravou kočičí lásku. Neustálým koketováním, lísáním se o jeho srst, nakrucováním se před ním a vynucováním si pozornosti si získá svého vyvoleného na svou stranu. Běda jen, když si ho jeho „milá“ nevšímá nebo dokonce jí dává najevo svůj nezájem, to se pak se zlou potáže. Kočka se také ráda vtírá do psího pelíšku a vedle svého miláčka usíná. Pokud pes vyráží se svým páníčkem na procházku, netrpělivě očekává jeho návrat a velkoryse ho vítá. Ráda s ním pojídá nejrůznější zvířecí pamlsky. Sleduje každý jeho krok, aby ji náhodou neopustil nebo nedal přednost jiné kočičí kamarádce.

 

Podle mého názoru a vlastních zkušeností dokáže kočka svého psího přítele milovat celým srdcem, důvěřovat mu a podporovat ho. Oba ze vzájemné lásky a respektu čerpají energii a vitalitu. V případě skonu jednoho z nich se může projevit stesk a smutek ze ztráty milovaného tvorečka nechutenstvím a osamělostí. Kočky si za krátkou dobu zvyknou na nový psí přírůstek a podmaní si ho, ovšem ta pravá „zamilovanost“ a láska už není v tak plné intezitě jako tomu bylo u předešlého psího přítele.

 

Zamilovanost kočky vůči psu bývá zalita sluncem, pokud se oba dokážou vzájemně tolerovat. Na druhé straně se i v tomto „vztahu“ mohou objevit mráčky, chorobná žárlivost, ba dokonce nenávist.  Mysleme na to, že kočky a psi jsou dva odlišné světy, ale i zde platí, že protiklady se přitahují.

 

Autorka: Andrea Ctiborová

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?