Když kočka nechce jíst tablety – aneb jak odčervit kočku?

23. března 2017

Pro mnoho chovatelů, je neřešitelným problémem a martýriem.Jak efektivně a bezbolestně odčervit kočku?Jak ošálit našeho kočičího svěřence a podat mu tabletku, kterou odmítá? Není třeba se zbytečně nervovat, vždycky existuje cesta...

Malou lstí za vítězstvím

Kočičí tlamička je neskutečně malinká na to, aby se dalo řešit odčervení jako u psů vtlačením do krku. Také je většina koček svéhlavých a “nevychovatelných“ a nějakou tabletku si ani omylem do krku vtlačit nenechají a dovedou to bolestivě bojkotovat. Při rozdrcení bohužel bývá tabletka cítit hořkostí a kočka ji obratem odhalí, takže ji nelze pořádně zamíchat ani do kapsičky a jiných dobrot. Co s tím? Pro pohotového chovatele je tady pasta na odčervení – v nestřeženém okamžiku (samozřejmě po pečlivé přípravě) vsune chovatel kočce ústí tuby do tlamičky a rychle vstříkne. Kočka obvykle odskočí jako tenisák a vytrvale plive a prská, ale podstatné množství pasty pojme. Takže vyhráno! Pro pečlivce, kteří mají ochotu si hrát existuje varianta tabletku rozčtvrtit na malé kousky, nejlépe na osminky a zapracovat je například do taveného sýru nebo pomazánky. Do té lidské samozřejmě. Na to kočky slyší. Měly by si s tím v tlamě pohrávat a cucat, až spolknou i tabletku. Většinou.

kočky (6).jpg

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Na co si dát pozor

Kočce odčervení podávejte vždy tak, abyste případně viděli a dohledali, když kočka tabletku vyprskne a vyplivne. Přesvědčte se, pokud se to povedlo, že skutečně kočka spořádala předepsané množství odčervení a neodplivla ho někam pod stůl. Po podání odčervení také mějte kočku alespoň půl den pod dohledem – abyste včas odhalili nesnášenlivé reakce, například zvracení.

kočky 7.jpg

Odčervení i odvlečení v jednom! Moderní pomoc

A protože farmaceutické firmy na naše blaho myslí dnem i nocí, s oblibou vyrábějí stále nové a nové vymoženosti, které nám mohou usnadnit život. A tak přišli s novinkou – tablety na odčervení a odblešení v jednom! Poptejte se u svého veterináře, zda je má v prodeji. Tablety jsou žvýkací, vypadají jako kostička od Vitany na výrobu omáček a většina koček je ochotna je bez problému sníst. Rázem je odčervíte a odblešíte na dlouho dopředu! Raději ale vyzkoušejte předem na drobečku z tablety, zda kočce opravdu chutná a nevrátíte se k postupu z bodu jedna (aneb vnuťte jí tu meducínu) a také jak bude reagovat. Minimální procento zvířat, která přišla do styku s touto obojetnou tabletu projevilo alergickou reakci. Neriskujte a vše si předem opatrně zjistěte. A problém je vyřešen!

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?