Když kočky láká podzim

15. listopadu 2012

Poslední závan slunečních paprsků babího léta je minulostí. Čas se nachýlil do podzimních barev a tónů. Listí se zlehounka snáší k zemi, dny se krátí, obloha se „obléká“ se setměním do černých „kostýmů.“

S návratem lidských páníčků do teplých domovů, se i kočky snaží hledat hřejivý příbytek. Samy zjišťují, že chlad, který proniká do jejich kožíšků, avizuje blížící se zimu.

 

Kočky i kocouři v podzimním období přibývají na váze, zakulacují se, aby byli odolní vůči nepřízni a rozmarům počasí. Dělají si „syslovské“ zásoby, aby mohli zůstat co nejdéle v pelíšcích a tzv. se „zazimovali.“ Jejich kožíšky dostávají sytější a hustější „glazuru.“ Jejich toulavé nožky se pomalu ale jistě vracejí ke klidovému režimu – vždyť spánek je tím nejlepší lékem na šeď chmurného a depresivního počasí. Nebývají tolik aktivní, preferují lenivější selanku. Více se zdržují u rodinného „krbu.“

 

Kočky vyhledávají zářivý a jasný svit, pobyt u plápolajících ohnivých plamínků z kamen, krbu či na vyhřátém topení. Rády si ustelou na půdách, kde cítí vůni sena, vracejí se ve svých snech do letních dnů a libují si v teploučkých pelíšcích. Vítr pohrávající si s listím je tou nejideálnějším hračkou – „létajícím drakem“ pro odrůstající koťátka, která se narodila na sklonku končícího léta a nastupujícího podzimu. Listí shrabané do kupek je pak tou pravou nefalšovanou zábavou pro malé nezbedy. Hrají si „na schovku,“ honí se, skáčou a chytají barevné „ozdoby“stromů.

 

Pozor v tomto období na různé myslivecké radovánky – hony a lovy. Kočky by měly být ve střehu, nechodit do polí a nechat si lovení myšek a dalších hlodavců na jarní dny. Ale domlouvejte jim, že pole je teď pro ně nebezpečným územím. Zakázaný prostor, kde může dojít k nepříjemné úhoně.

 

Kočky nemají problém adaptovat se na klimatické jevy, které s sebou rozmarný podzim přináší. První vločky sněhu sice mohou potrápit jejich tlapičky, ale díky kočičímu „kabátku“, který má neprodyšnou tepelnou izolaci, jsou jako v bavlnce. Nezapomínejme v tento čas na vyváženou stravu plnou minerálů a vitamínů a ochranu polštářků na tlapkách před rozpraskáním.

 

Podzim je úzkostným obdobím, kdy lidé bývají bez energie, bez nálady, a proto je kočka právě v tento čas tím nejlepším společníkem, dodávajícím pohodu, klid a radost do sychravého a nevlídného období roku.

 

Autorka: Andrea Ctiborová

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?