Když kočky léčí

8. ledna 2013

Zvířata jsou obecně lidmi vnímána jako bytosti, které navozují pocit klidu. Jsou bezprostřední, dávají lásku, aniž by za to něco chtěla, rozdávají porozumění a chovají se leckdy naprosto jedinečně. Chápeme, že myslí, cítí, vnímají. Přesto se od lidí velmi liší. Hlavně tedy tím, že všechno tohle rozdávají naprosto nezištně.

Kočka jako lékař

Přestože není vědecky podložen fakt, že kočka může léčit, tyto schopnosti zcela jistě má. Pokud totiž vlastníte jakéhokoliv zvířecího mazlíčka, obecně dochází ke zklidnění a pocitu sounáležitosti.

Kočičí předení má jednoznačně skoro až zázračné účinky. Majitele naprosto zklidní a navozuje pocit klidu a štěstí. Hebkost kožíšku, láskyplná oddanost, to vše má jednoznačně pozitivní vliv na zdraví chovatele.

Zvířata dokonce dokážou odhalit blížící se onemocnění majitele. Vycítí problém daleko dříve, než se nějaký konkrétně objeví. Podtrženo a sečteno, kočky mají na zdraví svých chovatelů velmi pozitivní vliv.

 

Co je felinoterapie

Pozitiva, spojená s chovem zvířat, dala vzniknout terapiím, které se dnes velmi hojně využívají. Kočka je tvor velmi nenáročný. Vše, co k životu potřebuje, je jídlo, písek, na který se chodí vyprazdňovat a klidné místo na spaní.

Proto je také doporučována hlavně starým a méně pohyblivým lidem jako vhodný mazlíček. Především lidem osamělým dokáže zpříjemnit život jen svou přítomností.

Kočky proto začaly léčebně působit i v nemocnicích a sanatoriích jako doplněk léčby. Vznikla tedy konkrétní disciplína, zvaná felinoterapie. U nás je zatím v začátcích, ale ve světě už má jméno.

Pomazlení s kočičím miláčkem nebo jen jeho přítomnost dokáže někdy skoro zázraky. Pacienta zklidní, ten pak lépe přijímá léčbu a má snahu se rychleji zotavit.

 

Kočky vhodné pro felinoterapii

V nemocnicích a sanatoriích je potřeba, aby byla kočka klidná a přítulná. Proto se vybírají konkrétní jedinci.

Z plemen, která jsou vhodná pro provoz felinoterapie, jsou doporučována plemena mírnější. Patří mezi ně kočka perská, ragdol nebo třeba kočka britská. Ale i mezi kočkami evropskými lze najít jedince, který je pro tuto terapii vhodný. Výběr je tedy naprosto individuální, a pokud není pacient například alergik, může začít kočka plnit svou léčitelskou úlohu.

Kočka musí být také naprosto zdravá, proto je nutné, aby byla pravidelně očkována. Neměla by se lekat, je proto nutné vybírat jedince, kteří jsou povahově naprosto vyrovnaní.

V domácích podmínkách není nutné, aby kočka splňovala přísné podmínky. Citový vztah lze vytvořit k jakémukoliv zvířeti. Může být handicapované i povahově zcela zvláštní.

Kočky jsou bytosti, které mají danou povahu, a i když je lze naučit některým kouskům, nedají se ochočit tak snadno jako pes. Důležité ale je, že již jejich přítomnost má na zdraví člověka blahodárný vliv.

 

Autorka: Naďa Kučerová

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?