Když máte doma bazén a psa

26. června 2015

Léto se už neskrývá jen za planými sliby a tak nás vlna veder neomylně žene k zahradním bazénům, abychom se u nich a v nich oddávali vodním radovánkám. Ale co psi? Nejsou pro ně lidmi tolik oblíbené bazény nebezpečím? Co dělat, když máme na zahradě bazén i psa?

Dbejte na bezpečnost psa v okolí bazénu

Zahradní bazény, které jsou teď v létě v plné permanenci, zdánlivě nemusí pro psa představovat žádné nebezpečí. Není to nekonečná vodní plocha, ani nejsou extrémně hluboké. Zdání ale v tomto případě klame. Máme-li doma bazén a zároveň je členem domácnosti i pes, měli bychom se postarat o jeho bezpečnost v okolí bazénu, který se velmi snadno může proměnit pro psa v past, ze které není úniku.

Každý pes by se měl naučit plavat. Přiznejme si však, že jsou psi zásadní neplavci a jsou psi náruživí a vášniví plavci. Ale ani ten nejlepší psí plavec se nedokáže z bazénu dostat bez cizí, tedy lidské pomoci. Brání mu v tom kolmé stěny bazénu, přičemž běžné bazénové schůdky jsou pro psa „nepoužitelné“. Každý pád do bazénu tak představuje pro psa neřešitelnou situaci přímo ohrožující jeho život.

Dvojnásob nebezpečné jsou pak bazény těm plemenům, pro která je typická krátká hlava, například buldokům. Tato plemena opravdu nejsou rozenými plavci, a už sám pohyb ve vodě je pro ně velmi obtížný, protože se, vzhledem ke kratší čelisti, nemohou dostatečně nadechnout.

Abychom předešli něčemu, čeho bychom pak pozdě litovali, musíme bazén dostatečně zabezpečit, aby se pes mohl v jeho blízkosti pohybovat zcela bez obav. Nejjednodušší řešení, které se nabízí, je oplocení bazénu. Oplocení by mělo být dostatečně vysoké, aby jej pes nepřekonal. V době, kdy bazén nevyužíváme, jej můžeme zakrýt lamelami, nebo pokud je zastřešený, uzavřít.

A nezapomínejme ani na bezprostřední okolí bazénu. Kluzké dlaždičky mohou být koneckonců nebezpečné nejen psovi, ale i nám, povrch s protiskluzovou úpravou by měl být tak samozřejmý, jako je pro našeho psa samozřejmé drbání na hřbetě. A stejně tak samozřejmou věcí je, že máme psa nepřetržitě, není-li bazén zabezpečen, pod dohledem.

 

Opatřete bazén nástupní plošinou

Ale co dělat, když je pes náruživý plavec a my mu nechceme odepřít radost z plavání?

V tomto případě můžeme bazén opatřit speciální nástupní plošinou. Ta poskytne psu dostatečnou oporu, takže vášnivý čtyřnohý plavec může bezpečně vylézt z bazénu na břeh, tam se důkladně otřepat a natáhnout se spokojeně někde ve stínu.

A ještě na jednu podstatnou věc nezapomínejme, totiž aby pes nepil vodu z bazénu. Ta je většinou chemicky upravená, a třebaže není snad bezprostředně jedovatá, přece jen bude lepší, když pes bude mít ve své misce dostatek čisté vody, aby nemusel hasit krutou letní žízeň vodou z bazénu.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?