Když mi umřel pes

12. srpna 2016

Každý, kdo má psa si někdy představil, jaké to bude, až jednou odejde. Když se člověk rozhodne, že bude svůj život sdílet se zvířaty, musí s tím počítat. Jaké to ale je, když ten den skutečně nastane? Můžete se na ten okamžik připravovat sebevíc, ale nepřipravíte se na něj nikdy.

Nečekané úmrtí psa

Našemu psovi byl teprve rok a půl. Den před tím, než zemřel, jsme byli na výletě. Celý den byl veselý, hrál si, nic mu nebylo. Den jako každý jiný. Ráno ho můj muž našel v boudě. Měl nafouklé břicho a pod tlamou kaluž krve. Už když jsem slyšela, že se vrací nahoru po schodech, říkala jsem si, co se stalo. Když mi to řekl, nevěřila jsem. Není přece možné, že jednoho dne je pes naprosto zdravý a ráno ho najdete mrtvého. V pyžamu a bosa jsem běžela ven. Seděla jsem u něho, dokud za mnou nepřišel muž s naším půlročním synem. Následujících pár hodin mám jako v mlze. Veterinář nám po telefonu řekl, že se našemu psovi patrně přetočil žaludek. U velkých plemen typu Bernského salašníka je to prý běžné.

 

 

Kéž by mě pes zase něco roztrhal

Nevím, zda je možné popsat, jaké to je, vynášet svého mrtvého psa z jeho boudy. Tak dobře znáte každou část jeho těla. Jeho tlapky, které vám dával, když žebral o jídlo, jsou najednou studené a bezvládné. Hladíte ho po čumáku, dáváte mu pusy a on vás už nechce olíznout. Tak moc si přejete, aby zase něco rozkousal, aby vyhrabal díru na zahradě, vytahal kytky. Za každou věc, která vás rozčilovala, byste dali jmění. Jen aby tu znovu byl, vrtěl ocasem a měl ten svůj nepřítomný pohled.

Hlavou se vám honí myšlenky, která vás doprovází ještě dlouho. Netrpěl? Nebál se? Proč nezakňučel, abychom věděli, že je mu zle a byli s ním? Věděl, že ho máme rádi? Musel to přeci vědět.

Když jsme ho pohřbili, odjeli jsme pryč. Pryč z domu, ze zahrady. Někam, kam bychom ho stejně nemohli mít sebou. Ať se podíváte kamkoli, všude ho vidíte sedět, spát nebo se jen tak povalovat a zahlížet na vás. Když si později opravdu uvědomíte, co se stalo, najednou nevíte, co dělat s jeho miskou, pelíškem…. Nedokážete si představit, že byste měly dát jeho věci pryč, tak je necháte přesně tak, jak je nechal on. Nevím, jak dlouho tak u nás zůstanou, ale zatím jsem nedokázala ani uklidit nedojedené granule.

Říká se, že když vám umře pes, nejlepší je, pořídit si co nejdříve nového. Já si ale nedokážu představit mít jiného. Nechci ho nahrazovat, už z úcty k jeho památce. Jeho ztráta bolí stejně, jako když vám odejde nejlepší přítel. A je jednoduché proč. On byl náš nejlepší přítel.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?