Když pes miluje kočku

17. března 2009

Každý z nás zná rčení „Jsou na sebe jako kočka a pes." V jedné větě je obsažena rozdílnost v povahách, životním stylu a hlavně v neslučitelném chování jednoho k druhému. Traduje se, že tito dva tvorové spolu nejsou schopni vycházet v dobrém. A přeci to tak pokaždé není. Jak jinak by mohla vzniknout tak nádherná kniha pohádek Josefa Čapka Povídání o pejskovi a kočičce? Tito dva tvorové jsou totiž schopni i přes svoji velkou rozdílnost tak vřelého vztahu jeden k druhému, že by jim lidé mohli závidět.

Když pes miluje kočku a kočka psa, tak je to láska na celý život. Je jedno, jestli to začalo tím, že jste ke svému psovi donesli malé umouněné koťátko, které zježilo chlupy a začalo prskat, jen co mělo možnost se s vaším miláčkem seznámit nebo jste donesli domů vyděšené štěně, které se buď stáhlo do koutku, nebo v sobě našlo poslední síly k tomu, aby začalo štěkat na vašeho kočičího miláčka, který si dosud kraloval ve vaší domácnosti. Není ani vyloučené, že k sobě přilnou i dospělí jedinci, pokud je osud svede dohromady. Všichni mají jedno společné. Pokud totiž přeskočí „jiskra", tak se před vámi otevře úžasný vztah dvou rozličných světů, v kterém se nejen naučí jeden druhého respektovat, ale jsou schopni si spolu užívat každou chvilku.

 

Když pes miluje kočku, tak je jí natolik oddaný, že ji nechá jíst ze své misky a trpělivě čeká, co na něj zbude. Když přijde z procházky, tak ji přivítá mohutným olíznutím, vytrvale jí nosí hračky a vybízí ke hře. I přes to, že občas dostane kočičí pohlavek, je ochotný přistoupit i na „kočičí" hry a trpělivě svoji kamarádku stopuje a čeká za každým rohem, protože ví, že tam číhá „predátor", který mohutným výskokem zaútočí, čímž vyzve k honičce hlava nehlava. Tato honička najednou skončí, jako když utne, jakmile se kočka zastaví a naznačí, že už má dost. Kočka je dáma a olizováním tlapek a srsti dá psovi okamžitě najevo, že hra je u konce. Je to ale jen do té doby, než si pes najde jinou činnost a kočka zjistí jeho nezájem. To hned nelení, přispěchá za psem a nenápadně se promenáduje v jeho blízkosti a postojem těla vyzývá k pozornosti a k další hře.

Kočka dává svou lásku psovi najevo po svém. Ať je to trpělivé čekání na chodbě u dveří, než se pes vrátí z vycházky, pozdravení lehkým otřením těla a ocásku o psí čumák, dělení se o svou misku, protože to lepší jídlo je přeci vždy v té druhé, nebo čištěním psího kožíšku v době odpočinku. Kočka je dokonce takový kamarád, že je v sobě schopná potlačit vrozený strach ze štěkajícího psa a neváhá vyrazit na pomoc svému psímu příteli, který při hlídání svého území vyhání jiného psího vetřelce a s nahrbeným hřbetem a prskáním se přidá a oba bok po boku „nahání hrůzu". Je schopná doprovázet svého psího kamaráda na vycházky, a pokud je to vycházka delší, tak někde v úkrytu trpělivě čeká, než se bude její přítel vracet zpátky. Pokud se stane, že kočce její přítel zemře, tak to vycítí a je schopná celé dny truchlit v psím pelíšku, byť v něm nikdy nespala.

 

Pes a kočka jsou navzájem rozdílní tvorové, ale oba jsou schopni vedle sebe žít v lásce a porozumění, pokud mají příznivé podmínky na to, aby si jeden na druhého zvykli a naučili se vedle sebe žít. A právě jejich největší společná láska - člověk může být alfou i omegou jejich vzájemného vztahu. Protože právě na něm moc záleží, jestli se budou mít rádi nebo ne.

 

Autorka: Rita Žďárková

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?