Když se pejsek učí agility!

29. ledna 2012

Chtěla bych vám napsat příhody našeho Montyho při agility. Když jsme začínali se skákáním, byl Monty starý asi tak 1 až 2 roky. Skákal velice rád a tak jsem si říkala, že bych s ním mohla trénovat častěji, a že bychom mohli zajet i na nějaký ten cvičák.

 

 

Teď trénujeme celkem často, ale na žádný cvičák jsme ještě nejeli, trénujeme pouze to naše "domácí agility". Jednou, když jsme skákali tak byl Monty velice hyperaktivní. Běžel plnou rychlostí na áčko, ale to neměl dělat! Podklouzlo mu to a on spadl na zem. Rychle se odkulhal domů a já jsem se jen bála, aby mu nebylo něco vážného.

 

Každý den potom kulhal a asi tak za čtyři dny už chodil normálně, jen každé ráno trošku pokulhával. Na procházkách pořád běhal a tak jsme si říkali, že má asi jen nějaký natáhlý sval a nechali to tak. Asi za týden už Monty chodil úplně normálně a mohli jsme zase skákat.

 

Celkem dlouhou dobu se Monty bál jít přes áčko, na kterém spadl, ale už je to v pořádku, stálím opakováním a cvičením se odnaučil bát se nevinné překážky. Když Montyho pokousal vlčák, o tom už jsme psali jiný příběh, tak jsme zase nějakou dobu neskákali a také jsme neskákali, když byl Monty ještě na jedné operaci, to nebylo tak vážné(tato operace proběhla na začátcích našeho agilitování), ale už je to za námi!

 

Skáčeme už dobré dva roky a Monty se velice zlepšil byli i dny, kdy se mu vůbec skákat nechtělo a já jsem byla velice zklamaná!! Ale přišli jsme na to, že stačí nějaká ta procházka před skákáním a potom už to agilituje samo!

 

Chtěli bysme co nejdříve, jet s Montym na nějaké agility a zkusili si, jaké je to cvičit na doopravských překážkách. Chtěla jsem aby Monty závodil, ale myslím že bysme museli trénovat už od štěňátka a to jsme nepodnikli. Náš Monty je velikánský šikulka a myslím, že se toho naučil za ty dva roky tolik, jak nejvíc Mohl. Trénujeme pořád a pořád se zlepšujeme!

 

 

 

Přidáno: 50 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?