Když se pes toulá aneb psí toulky

9. července 2012

Pes a procházky – spojení, které je elixírem k odreagování psů i jejich lidských společníků. Aktivita, která nabízí nepřeberné množství dobrodružných hrátek venku, v přírodě, určitý rozlet, volnost, pohodu a oddávání se slastnému psímu „koníčku.“

Stačí jenom vzít vodítko, nazout si boty a v okamžiku máte u sebe svého pejska, který se začne radovat, mrskat ocáskem, olizovat vás. Signál, kterým jasně říká: „Konečně, je tu můj čas, jde se na procházku, porozhlédnout se po okolí a načerpat novou energii.“ Základem procházky je správný harmonogram, který zaručuje  páníčkovi i pejskovi aktivitu v pravidelných denních rozpětích. Ve městech potkáváme páníčky se svými psími kamarády nejčastěji ráno a večer. Takový „jogging“ v parku je tu na denním pořádku. Zatímco na venkově pejskové během dne pobíhají po dvorku nebo po zahrádce vlastního domu a ta pravá túra je čeká až později.

 

Intenzitu a délku procházky volíme podle pejskovy kondice, ročního období, teploty a v závislosti na dalších faktorech. V zimním čase věnujeme procházkám kratší čas, zejména pokud bývají velmi mrazivé dny, aby nám pejskové neprochladli. Měli bychom je vybavit po návratu domů jim ošetřit tlapky, namazat je krémem, aby neměli rozpraskané polštářky.   V letních měsících a obzvláště při tropických vedrech bychom měli omezit procházky na minimum. Neměli bychom zapomenout vzít pejskovi s sebou misku s vodou, aby se mohl po cestě osvěžit. Nejlepší toulkou v tuto dobu však je návštěva rybníku nebo písníku.

 

Při vlhkém a teplém počasí, ve vysoké trávě, kolem vodních ploch, v keřích, na listech…, všude tam na psy číhají a dělají si „chuť“ na jejich sladkou krev, nebezpečná klíšťata. Těmto nepříjemnostem se vyhneme jedině dostatečnou a správnou prevencí za pomoci vhodných antiparazitárních prostředků proti nezvaným „návštěvníkům.“ Po návratu domů raději pejskův kožíšek ještě důkladně prohlédneme a vyčešeme.

 

Při delších toulkách krajinou mějme u sebe také nějakou tu laskominu - např. piškoty, psí tyčinky apod.

 

Lokalit, kam se pejskové nejraději „zatoulávají“, je několik. Nejčastěji na louky, kde se můžou i volně proběhnout, do lesů, volných plání a planin. Všude tam, kam zanesou nohy i páníčka. S pejsky můžeme vyrazit do starých známých revírů nebo probádat nová, dosud neznámá zákoutí.

 

Dopřejme pejskům i sobě každodenní procházku. Je to pro ně odměna, příjemné zpestření dne a také dobrý způsob pro udržení jejich fyzické kondice.

 

Autorka: Andrea Ctiborová

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?