Kenny - jeho původ a cesta k nám

30. prosince 2013

Každý psovod někdy začne uvažovat, jestli ten jeden pes není málo a k takovému rozhodnutí jsem dospěla i já a většina mé rodiny. A už to bylo.

Sedla jsem si k počítači a projížděla všemi psími inzercemi a hledala mému tříletému Bernýskovi,který je velmi šikovný na psí sporty, kámoše ,který by mu byl podobný.
Je zde potřeba říci že jsem před cca týdnem říkala,že bych chtěla zachránit nějakého pejska ze špatných podmínek,ale zároveň jsem chtěla,aby byl temperamentní,hravý-zkrátka blázen pro psí sporty.
A najednou jsem ho v jedné inzerci našla.Byl to přesně on,jakého jsem ho chtěla,a když jsme se na něj za dva dny přijeli podívat.Byl to ten hyperaktivní blázen ,kterého jsem vždycky chtěla,ale jak to tak bývá,moje radost záhy zkazilo prostředí ve kterém můj malý chlupáč žil.
Bylo to něco jako nějaká farma,spolu s ním a jeho matkou tam byl ještě jeden větší kříženec ve venkovním kotci.a to byl kámen úrazu,i když to tak zpočátku nevypadalo,Kenny totiž žil celé tři měsíce v tomto venkovním kotci. Když jsem vystoupila z auta,tak už k nám hned ten malý lumpík běžel a byl hrozně hodný,vůbec nás nenapadlo ,že je to jen proto,že byl ve "svém" známém prostředí a že po příchodu do klasické městské domácnosti bude reagovat úplně jinak.
Nakonec jsme si ho tedy vzali,i když jsme neviděli jeho otce(ani na fotkách) a jeho máma měla na čumáku nějakou ránu,jako kdyby jí ten pes pokousal.Náš Kenny měl "jen" trochu vypelichanou srst za krkem.Zato cesta zpátky domů to bylo horší Kenny auto v životě neviděl a tak se vyplašeně choulel u mně na klíně,Bernýsek spal v kufru ve své boudě a Kenča se klepal jako o život.
Až doma to ale začalo být to nejhorší.Všech členů rodiny se bál, zalézal pod postele,kňučel,Bernýsek po něm chvíli skákal,ale pak se uklidnil,zato Kenny ne.Když jsem mu nabízela krmení z ruky,odmítal si ho vzít ,jen mi nedůvěřivě očichal ruku.Zkusila jsem mu to hodit na zem a malý Kenneček piškotky hned snědl.Z ruky ani z misky jíst nechtěl,ale ze země ano.To byla první věc ,kterou jsem ho začala učit.Další den jsem ale už přestávala mít trpělivost.Když jsem šla s Bernýskem a Kennem na procházku na volno,oba mě v klidu následovali ,dokonce i Kenny ,který mě zpočátku nevěřil.
Ale potom asi o dvě ulice dál zaštěkal pes a Kenny najednou zapomněl na mně i na
Bernýska,začal kníkat a rozběhl se směrem k hlavní silnici,po které jezdí stovky
aut. Bernýska jsem rychle odložila a běžela za ním,protože mi bylo jasné že
takhle vystrašeného psa zpět nepřivolám.Nakonec se mu "záchranou" před vběhnutím
do rušné silnice stalo zaparkované auto u domu,prostě se pod něj schoval a odmítal vylézt.Nakonec jsem ho ale vyndala a na procházky chodí jen na vodítku,alespoň,dokud se to nenaučí.
Nakonec jsem zjistila,že Kenny možná,ani není pudl, i když nám byl tak prodáván.Je to něco mezi pudlem a nějakým větším psem (podle dost velkých tlap),takže předpokládám že Kenny nakonec přeroste i Bernýska.
Jinak má moc rád agility, i když se zatím učí jen pevné tunely.Posledních pár dní jsem začala s Kennýskem chodit na cvičák a jeho stav se pomalu zlepšuje,přesto vím ,že na 100% dobré to nebude nikdy.Pejskové už takový problém nedělají ,spíš lidi a ruch a zvuky každodenního života.
Kenny je také moc rád s Bernýskem,je to jeho velký bráška ,od kterého se všechno (dobré i špatné) učí.Radí si spolu hrají,jen Kenn někdy až moc provokuje,tak že Berny musí ukázat zuby.
Jinak je to ale,náš miláček a já doufám ,že časem zapomene.pokud tam měl nějakou špatnou zkušenost s lidmi nebo psy a že z něho vyroste super pes.

 

Přidáno: 65 bodů

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?