KEVIK, MÉHO SRDCE ŠAMPION

28. září 2011

Rok 2005 byl pro naši rodinu přelomový po všech stránkách. V únoru jsem měla těžký úraz s následným poškozením páteře. Překvapivě rychle jsem se z toho „oklepala“, ale osud pro mě chystal další pohromy. V létě jsme jeli na dovolenou do Chorvatska. Bylo tam krásně. Ale po návratu jsme zjistili, že náš pes, kavalír Benny, který zůstal doma s dospělým synem, nějak není ve své kůži.

 

 

Měl naježenou srst a nechutnalo mu jíst. Návštěva veterináře nás nepotěšila – akutní selhání ledvin. Netrvalo to dlouho a Benny nás ve svých 12 letech opustil.
Bylo nám smutno, ale to ještě nebyl konec. Opět mi „ruplo“ v zádech a skončila jsem v nemocnici. Po návratu domů jsem se učila znovu chodit a trpěla těžkou depresí.

 

Manžel o mě pečoval 24 hodin. A tehdy ho napadlo, že mi koupí štěně, abych přišla na jiné myšlenky. Začali jsme pročítat inzerci a zanedlouho narazili na inzerát, štěňata kavalíra a kousek od nás. Okamžitě jsem ožila a trvala na tom, že si pojedu mimčo sama vybrat.

 

Nastal den D. Jeli jsme se podívat na štěňátka. Měli tři, samé kluky a všichni byli moc krásní. Jeden z nich byl ale o dost menší než jeho bratříčci. A tenhle mrňous ke mně přišel a stulil se mi do klína. Byla to láska na první pohled, on si mě vybral. Domů jsme jeli ve třech.

 

Najednou jsem měla zase chuť do života. Manžel se vrátil do práce a já byla doma se štěnětem. Ani nevím, kdy jsem na něj prvně zavolala jménem, nějak to přišlo samo od sebe. Pořád jsme nevěděli, jak ho pojmenovat. A on tak legračně kvíkal, když měl radost, že jsem mu začala říkat Kvik a z toho se postupně vyvinul Kevik.

 

Začátky byly těžké. Malé štěně bylo potřeba pravidelně krmit a venčit, ale já měla obrovské problémy s pohybem, bolel mě každý krok. S přemáháním jsem se každé dvě hodiny vybelhala před dům, aby se mohl vyvenčit. Když se počůral doma, skučela jsem bolestí, když jsem to musela uklízet. Malý mě pozoroval a bylo vidět, že chápe, jak trpím. Během několika dní už doma nic neudělal, snad abych to nemusela uklízet. Nehnul se ode mě na krok, stále mi ležel u nohou nebo na klíně. Když jsme někam šli, čumáčkem se mě při chůzi dotýkal a nevzdálil se ani kousek. A já s údivem začala zjišťovat, že se mi chodí lépe a lépe a už to tolik nebolí. Prostě Kevik mě uzdravil. Je to můj miláček a nedala bych ho zanic na světě!

 

Dneska je z něj dospělý a krásný pes. Přesto neztratil nic, ze své úžasné povahy a schopnosti vcítit se do mých pocitů. Stále se mě drží jako „suchý zip“ , jak se smějí všichni kolem. Občas mi připadá, že moje přání ví dřív, než já sama a chová se podle toho.

 

A já jsem díky němu začala zase normálně fungovat. I když bolestí se asi již nezbavím, zvládám jak běžnou péči o domácnost, tak i znovu chodím do práce. S Kevikem chodím denně na procházky a kdykoliv to vyjde jezdíme na výlety. JE TO PROSTĚ ON, MÉHO SRDCE ŠAMPION!!!

 

 

 

Přidáno: 80 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?