Kiara a Gassy

25. prosince 2011

Na začátek představím dva hlavní hrdiny našeho příběhu. První – Kiara je osmi měsíční fenka border collie a druhý – Gassy je 3,5letý bernský salašnický pes. Kiara patří Daniele a Gassy mně.

 

 

Jednoho zimního rána, když jsme šli venčit naše psí miláčky, jsme uviděli srnku. Gassy se odvolat nechal, Kiara však ne, přesto se po chvíli vrátila a my je zase vypustili na louku, aby si pohráli. To byla, ten den, osudová chyba. Kiara zavětřila srnu, rozeběhla se za ní a Gassy se k ní přidal. Mohli jsme volat, jak jsme chtěli, lákat je na buřty a nic. Vzali roha, jako když pubertální výrostci utíkají z domova.

 

Vydali se za nimi a doufali jsme, že jim srna uteče a oni se vrátí nazpátek. Nechtělo se mi ani pomyslet, kdyby se ten můj rváč potkal se svými úhlavními nepřáteli nebo je zahlédli myslivci. To bychom pak z těch našich miláčků měli pár chlupů do vytrýny. Naštěstí jsme je po chvíli uviděli, jak se prohání po letišti.

 

Ještě, že byl sníh a ráno, takže malá pravděpodobnost, že poletí letadlo, přesto jsme se pokoušeli, ty naše uprchlíky odvolat a následně chytnout. Snad by se nám to i podařilo, kdyby jim však deset metrů před nosem nepřeběhla další srna. Ani nechtějte vědět, jakými nadávkami jsem srny časovali, nedalo se však nic dělat, psi nám zase utekli.

 

A my, s botama, ve kterých jsme měli labutí jezero, se hnali za nima. Naštěstí se jim srna za chvíli ztratila z dohledu a oni, už vyčerpaní, se vrátili zpátky po své stopě, přímo nám do náruče. To bylo radosti ze shledání. Takové vrtění ocasem a úsměv na tváři jsem už dlouho neviděla a doufám, že z útěků jsou pro chvíli zase vyléčení.

 

 

 

Přidáno: 38 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?