Knižní sedmero aneb 7 knih o psech, které stojí za to!

8. března 2019

Pokud máte doma čtyřnohého mazlíčka, možná jste si všimli nespočtu filmů, videí a knih na téma výcviku, krmení, nebo prosté zábavy se psy. Vybrali jsme pro vás za naši redakci 7 nej, o kterých si myslíme, že zcela jistě obohatí nejednu psí rodinu a zbytečně jimi neokradete své čtyřnožce o možný čas strávený na procházce.

1. Konejšivé signály

Autor: Turid Rugaas

Zajisté víte, že psi komunikují jinak než my lidé. Také je známo, že k tomu využívají zcela jiné části těla jako ocas, jazyk, uši a podobně. Ale jistě si občas říkáte, co se nám sakra snaží ten pes říct? Přední norská trenérka Turid Rugaas popsala ve své knize podrobně jednotlivé signály řeči psů, a to konkrétně se zaměřením na tzv. konejšivé signály, neboli signály, kterými se psi snaží předejít vzájemným konfliktům. O těch také v budoucnu plánujeme samostatný článek, protože se hodí je znát každému páníčkovi bez ohledu na to, jestli je jeho pes mistr v tréninku, nebo rodinný společník.

2. Trénink je rozhovor

Autor: František Šusta

Tato velice užitečná kniha je paradoxně napsána zcela jednoduše, a proto se hodí do domácnosti nejen psích sportovců. RNDr. František Šusta je v současnosti na špičce české trenérské pomyslné hitparády, a to i navzdory tomu, že se sám za trenéra psů nepovažuje a jeho primárním zaměřením byla práce s volně žijícími zvířaty v ZOO. Své znalosti pak předal majitelům a cvičitelům psů a kromě své debutové knížky má mnoho jiných, volně navazujících titulů. Autor vás v knize nevede slepě k vašemu cíli, ale snaží se, abyste nad problémy svého psa přemýšleli a uvědomili si, kde a proč vznikli. Pracuje s pozitivními metodami výcviku i u jiných zvířat, ale abyste se stejnou cestou domluvili nejen se psem, ale i koněm, papouškem či vaší kočkou, musíte o pozitivním posilování vědět opravdu hodně – a co je ještě důležitější, musíte o tom i hodně přemýšlet.

3. 101 psích triků

Autor: Kira Sundance

Vůbec první knížka o tréninku psích triků na českém trhu. Objevila se už před mnoha lety a dodnes v ní hledají inspiraci nejen trenéři, ale díky detailně popsaným postupům k učení jednotlivých triků i začátečníci a děti. Navíc je to v podstatě obrázkový návod a zvládne ho vážně každý majitel psího chlupáče, i proto si vysloužila místo v naší knižní hitparádě.

4. Psí dominance - mýtus nebo skutečnost

Autor: Barry Eaton

O dominanci mezi psy a lidmi se toho říká hodně a vesměs každý trenér zastává jiný názor. Někteří tvrdí, že psovité šelmy, a tedy i ten náš malý chlupatý Alík, uznávají velice jasně vytyčenou strukturu psí smečky, do které patříme i my, jakožto alfa jedinec. Jiní, v čele s autorem knížky naopak tvrdí, že pes není schopen tvořit smečku s jiným zvířecím druhem, a proto si nic vzájemně dokazovat nemusíme, což potvrzuje i mnohými studiemi, které v knize zaznívají. Tato malá knížka je jistě zajímavým čtením pro každého, ať už zastáváte názor alfa smečkového modelu nebo ne.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

5. Hersenwerk pro psy - psí hlavolamy

Autor: Helena Hejzlarová a kolektiv

Kdo by si nerad hrál? A u psů to platí dvojnásob. V knize od velice zkušených českých trenérek a kynoložek najdete mnoho rad jak zpříjemnit psovi chvíle třeba po úraze, v rekonvalescenci, nebo psímu seniorovi díky hlavolamům, které si dokážete vyrobit v pohodlí domova z běžně dostupných věcí, jakými jsou deky, osušky, věšáky nebo třeba krabice od vajíček.

6. Lidé a psi: střet kultur

Autor: Jean Donaldsonová

Uvažovali jste někdy nad tím, jak se asi cítí psi ve světe plném lidí? Bydlí s námi, sdílejí s námi své životy a důvěřují nám mnohdy v situacích, že tomu těžko věřit. Jean Donaldsonová v knize vtipnou formou poukazuje na to, že často zapomínáme, že psi nejsou lidi a že od nich nemůžeme očekávat lidské chování. Snad žádná jiná kniha moderní kynologie neovlivnila tolik majitelů psích mazlíčků jako právě tato.

7. Tellington TTouch

Autor: Linda Tellington-Jones

To, že doteky se psy působí blahodárně na lidskou psychiku je známo řadu let. Posledních 40 se ale dostává do povědomí i opačný efekt, a to vliv lidských doteků na psy. Autorka se již řadu let věnuje praxi s metodou TTouch a využívá ji po celém světe při komunikaci se psy. Tato metoda přináší do vztahu mezi člověkem a psem důvěru, podporuje vzájemnou spolupráci a má příznivý vliv na zdraví a mentální schopnosti psa. Knížka je velice pěkně obrazově zpracovaná a rady zde najdou i majitelé psů s problémovým chováním nebo zdravotními problémy.

Je velice těžké vybrat jen 7 knih z obrovské škály literatury, která v dnešní době stojí za zmínku ve světe pejskařů. Kromě uvedených titulů jsou na trhu i velice specifické knihy o jednotlivých psích sportech, psím fitness, krmení psů a podobně, ale my v Hello Sandy věříme, že zde uvedené knížky osloví majitelé psů napříč generacemi a napříč psími sporty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?