Kočičí kavárny a jak to v nich chodí

22. června 2015

Jste milovníci koček, nebo je vám jen smutno a rádi byste se dostali mezi lidi a pomazlili se s přítulným zvířetem? Zkuste navštívit některou z kočičích kaváren v Praze.

Kočičí kavárna

Nápad kočičích kaváren pochází z Tchaj-wanu, odkud se postupně rozšířil do Japonska a posléze i do Evropy. V České republice, konkrétně v Praze, vznikla první kočičí kavárna v roce 2014. Jedná se o kavárenské zařízení, které nabízí kromě klasického kavárenského zboží (káva, čaje, zákusky apod.) i něco navíc. A tím je příjemné a pohodlné prostředí, přítomnost koček a možnost se s nimi za určitých předem daných podmínek a pravidel pomazlit.

 

Kočky v kavárně

Kočky do kaváren si kavárníci v ČR vybírají z útulků. Pomáhají tak umístit větší množství koček, o které se starají a dále potom ve svých zařízeních útulky propagují a podporují. Kočky do kavárny musí být nekonfliktní, společenské a zdravé. Jedním ze způsobů, jak kavárnu zpropagovat a navíc k ní návštěvníky citově připoutat, je kromě koček samotných také výběr jmen jejich koček. Návštěvníci buď pro určitá jména hlasují, nebo je mohou bonusově sami vybrat.

 

Jak kavárna vypadá?

Většinou se jedná o vzdušné, čisté prostory, vybavené pohodlnými křesly či jinými sedadly a stolky. Interiér je útulný a doplněný kočičími škrabadly, prolézačkami a pelíšky. Většinou se jedná opravdu „jen“ o klasickou kavárnu, kde můžete relaxovat v uklidňující přítomnosti koček. V Praze však najdeme i zařízení, kde za nikterak vysoké vstupné můžete společně s kočkami odpočívat, vařit, dívat se na filmy, hrát různé hry, či se vzdělávat a to vše v jednom komplexu.

 

Hygiena a bezpečnost v kočičí kavárně

Na hygienu se v kočičích kavárnách dbá ještě více, než v těch běžných. Kočky se sice volně pohybují po kavárně, ale mají i své oddělené zázemí, kde dostávají stravu, spí a vyměšují. Návštěvní jsou již při vstupu do kavárny seznámeni s pravidly jednání se zvířaty a s možnými zdravotními obtížemi (alergici, těhotné ženy apod.). Je třeba dávat pozor, kam šlapete a kam si sedáte a občas se protáhne čekání na obsluhu. I přesto jsou tyto kavárny stále plné a je nutné se předem objednat.

 

Kde kočičí kavárny najdete?

V ČR jsou kočičí kavárny zatím jen v Praze, ale zato hned tři už zavedené a čtvrtá ve fázi projektu. Všechny tři jsou potom soustředěné v centru nebo poblíž centra. První česká kočičí kavárna Kočkafé Freya je na Žižkově, Kavárna Kočičí je v Karlíně a Social Point se nachází nedaleko „Tančícího domu“.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?