Kočičí lázně

28. ledna 2015

Do lázní si chodíme odpočinout, tak proč stejný odpočinek nedopřát i našim kočičkám. Lázně pro zvířata jsou většinou docela drahé. Ale proč za ně platit tolik, když můžeme udělat kočičí lázně i v pohodlí domova.

KOUPEL
Ti, jejichž kočky mají bílou srst, si určitě všimli, že jejich kočka nemá srst opravdu bílou. Postupem času její srst ,, žloutne" a kazí dojem. Tato koupel obnovuje barvu srsti, nejlépe působí na bílou srst. Pokud se vám líbí vůně citrusů, bude vám kočička velice vonět

Co budete potřebovat:

  • 50 ml pomerančové šťávy
  • 50 ml citrónové šťávy
  • 50 ml grepové šťávy
  • 150 ml perlivé minerálky ( může být ochucená, ale neochucená je lepší )
  • teplá voda


Do nádoby, ve které budete kočku umívat, smíchejte první čtyři ingredience. Potom přilijte tolik teplé vody, kolik uznáte za vhodné. Nesmíte jí být příliš mnoho, aby tam byli citrusy poznat. Pozor, ať necáknete kočce do oka, docela by ji to bolelo.

AROMATERAPIE
Aromaterapie pro kočky? Ano, opravdu. Jako lidé, se kočky při aromaterapii uklidňují. Většinou při ní usnou. Nesmíte vybrat příliš agresivní vůni, kočku by z toho bolet hlava. Nemůžete používat vonné svíčky, většina koček se ohně bojí. Proto jsou nejlepší vonné tyčinky. Nejlepší je volit vůně jako např. vanilka.

ZVUKOVÁ TERAPIE
Dnes mají těměř všichni chytrý telefon nebo tablet. Takže není vůbec těžké udělat kočce zvukovou terapii. Stačí si stáhnout nějakou aplikaci s relaxačními zvuky. Pokud máte Android, můžu vám doporučit aplikaci Relax M Meditation: Sleep Yoga.
Kočku musíte zavřít do nějakého menšího prostoru, kde se bude zvuk hezky rozléhat. Dejte ji tam deku, na kterou si kočka lehne. Pod tuto deku schovejte deku. Zvuk nastavte tak, aby nebyl příliš hlasitý ani příliš tichý.
Pomatujte, že to, co se líbí vám, se nemusí líbit vaší kočce. Pusťte jí vybraný zvuk a sleduje její reakce. Pokud va chováním naznačí, že se ji nelíbí, změňte ji. Kočku každých 10 minut kontroluje, jestli už jí ta terapie nestačila. Když stojí u vchodu, pusťte ji. Když leží, tak se jí to pořád líbí.

ZÁBAL
Teď nemám namysli zábal z mokrých ručníků, který si dáváte při horečce. Ale nemá to od toho daleko. Kočičku totiž zabalité do nahřáté deky nebo ručníků. Nesmíte ho příliš utáhnout, ale nesmí být příliš volný. Když chcete kočku zabalit, musíte ji dát packama k okraji deky/ručníku. Jinak se vám kočka bude vzpírat. Až ji zavalité, bude se na vás chvíli dívat jako na blba. Potom z největší usne.

MASÁŽ
Nemusíte být žádný specialista, aby jste mohli udělat vaší kočičce masáž. Tady jsou tři jednoduché techniky, které můžete vyskoušet.

1. Kočku položíte , aby ležela na břiše. Položte ruku tak, aby jste měli prostředníček mezi jejími lopatkami. Trochu zatlačte a přejeťte kočce po páteři až k ocasu. Nesmíte příliš tlačit, aby ji to nebolelo.

2. Opět položíte kočku, aby ležela na břiše. Dáte jí palce mezi lopatky a budete jí masírovat přední packy. Nesmíte palci příliž tlačit.

3. Toto je jen pro ty, ve které má jejich kočka důvěru. Položte kočku na záda. Pokud se kočka bude bránit, nechte ji být. Ušetříte si pár nepříjemných kousanců a škrábanců. Začněte kočku drbat na hrudníku mezi packami. Pokud se bude bránit, nechte ji být. Když zvedne packy do výšky, znamená to, že se jí to líbí.

 

Uděleno: 100 bodů

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?