Kočičí ostrov Aoshima, aneb ráj pro kočky

4. srpna 2017

Milujete kočky nade vše? Napadlo Vás navštívit kočičí ráj? Pokud přemýšlíte, kam na dovolenou a máte v prasátku nějaký drobný navíc, vyrazte směr Japonsko. Tam na vás čeká kočičí ostrov plný koček!

Když je myší milion

Začalo to nevinně. Ostrůvek Aoshima v Japonské prefektuře (do překladu „Modrý ostrůvek“), obývaný rybáři, sužovaly myši v takové míře, že ničily zásoby a lodě. A tak se rybáři rozhodli dovézt na ostrov pár koček, aby jim s myší invazí pomohly. Jelikož ale ostrůvek měří sotva kilometr napříč, myší invaze byla brzy zažehnána a nastal opačný problém. Za ochotného dokrmování obyvateli se před pár lety kočky nekontrolovatelně přemnožily a v současnosti jich je na ostrůvku odhadem asi 150 koček.

ostrov1.jpg

 

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Když je koček ještě víc

Pokud máte doma jednu nebo dvě kočky a máte pocit, že je to až až, vězte, že na ostrůvku připadá na jednoho obyvatele rovných 7 koček. Žije tady totiž v současnosti pouze asi 20 lidí, většinou stárnoucí rybáři. Najdete tady všechny možné barevné variace, kvůli příbuzenskému množení ale převládá zrzavá barva. A kvůli proslavení kočičího ráje se sem poslední dobou sjíždí stále více turistů! A to i přesto, že zde nejsou žádné restaurace ani hotely. Loď sem ale turisty přiváží každý den ráno a v poledne. Překvapivě sem za kočkami jezdí hojně i sami Japonci, kterým je legislativa neumožňuje v bytech chovat. Po váhavém oznámení, že kočkám dochází jídlo sem dokonce lidé z celého světa začali posílat krabice plné kočičího krmení a to přesně 22.února, kdy je v Japonsku oficiálně den koček.

ostrov7.jpg

Kastrace útočí!

Tak jako u nás v západním světě, tak i na ostrůvku už ale začínají mít koček (a turistů) občas plné zuby. Jelikož zde žijí především důchodci, protože střední věková vrstva odjela za prací na hlavní japonské ostrovy, trpělivost jim rychle dochází. A to i přesto, že kočky nejsou vůbec vybíravé a klidně se ládují i rýží nebo energetickými tyčinkami. Několik koček již bylo vykastrováno a plánuje se další hromadná kastrace. Pokud máte tedy zájem navštívit mimořádný koutek světa, kde je koček více než lidí a kde kočkám přisuzují šťastnou magickou sílu, měli byste si pospíšit! Možná ostrůvek nebude rájem navěky a turistická sezóna zde právě začíná! Hurá do Japonska!

ostrov2.jpg

ostrov3.jpg

ostrov4.jpg

ostrov5.jpg

ostrov8.jpg

ostrov9.jpg

photo: metro.co.uk

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?