Kočičí podvědomí

4. září 2011

Mnoho lidí má utkvělou představu o kočkách a nerado ji mění. Třeba to, že se kočka živí mlékem. To nás naučili pohádky. Ale, co nás naučilo dívat se na kočku, jako na falešné a neupřímné zvíře? Nevím. Historie mluví o něčem jiném. Dříve ve starém Egyptě a i Římě byly kočky bohyně. A dnes na ně lidé koukají jako na něco, co je tak trochu nepatřičné.

 

 

Možná je to tím, že kočka má svobodnou duši. Ale v podvědomí jí zůstávají všechny křivdy, co jí v životě potkaly. Dám Vám pár příkladů. Mojí kočičku, jak víte, našli lidé v závěji uprostřed vozovky celou dobitou. A asi její mladá léta nebyla zrovna růžová. U mně může chodit po celém bytě a tak má otevřeno i do pokoje.

 

Jednou jsem vařila a dveře byly přivřené tak, že je nemohla odstrčit na škvíru, aby prošla. Ve snaze jí pomoci, jsem chtěla strčit do dveří nohou, protože jsem měla plné ruce. Neviděli jste nikdy větší zděšení v očích zvířete. Kočička se přitiskla k zemi. Byla jak placička a strachy se počůrala. Kočičí podvědomí zapracovalo. Připomnělo jí asi to, co prožila. Přestože určitě věděla, že já jí neublížím.

 

Když mi jí přinesli. Ještě ten den náhodou přišla jedna známá. "Co to je? To si opravdu necháš? No, ta by letěla! Víš, co to dá práce? Vyhoď to zvíře." Nerozuměla slovům. Ale kdykoliv paní přijde, raději kočku pakuji co nejdál od ní. Pamatuje si ten zlý tón a je vidět, že by jí moc ráda tu aroganci oplatila.

 

A nejvíce se její podvědomí otevírá, když spí. Mívá zřejmě děsivé sny. Ze sna naříká, utíká a choulí se tak, aby byla co nejmenší. Uklidní se teprve, když si jí vezmu k sobě do postele, hladím a zpívám ji. Pak se krásně rozvalí a v klidu dospí noc.

 

A teď mi řekněte, jaký je rozdíl mezi mámi a našimi miláčky. Žádný. Jsou odrazem nás samých. Jsou zrcadlem toho, jak se k nim chováme. A to taky v jejich podvědomí navždy zůstává. Proto Vás všechny prosím, buďte na své miláčky hodní a mějte je moc rádi. Oni nám to vrátí svou láskou. A tím, že ukážou všem, jací jsme my lidé. Když je falešný člověk, je falešná i kočka. To, ať si každý soudce uvědomí, než to vysloví. Milované kočky faleš neznají.

 

 

 

 

Přidáno: 60 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?