Kočičí pohádka O Pyšňulce a Kouzlince

26. července 2013

Byla jednou jedna kočička jménem Pyšňulka, která byla velmi pyšná a zlá. Žila u páníčků, kterým její povaha vyhovovala. Byli totiž stejní.

 

 

Pyšňulka trápila ostatní kočičky a kocourky ze sousedství, dělala jim naschvály, spolu s páníčky nařezávali větve stromů, aby z nich ostatní kočky a kocouři padali, nastražovali pasti, aby se do nich chytili, naváděli malá koťátka, aby byla zlá a dělala starosti rodičům. Jejich škodolibý smích byl slyšet všude v okolí a vkrádal se i do kočičích snů.


Jednoho dne se ale stala nehoda. Páníčci Pyšňulky zemřeli a ona najednou zůstala sama. Při své pýše si myslela, že se bez nich obejde a ani na chvíli nesmutnila. Taková to byla kočka. I když za ní hodné kočky a kocouři chodili, nebrala je na zřetel a opovrhovala každým projevem lítosti a soustrasti. Ostatní, i když se jim ulevilo, nepřáli neštěstí, naopak jí chtěli odpustit a vzít mezi sebe, jako přítelkyni. Ona ale byla neoblomná a stále pohrdavá.

 

Pokračovala ve svých intrikách a se svou povahou nebojovala. Přece jen jí ale začalo docházet, že bez páníčků jí už není tak dobře. Musela si sama začít lovit myšičky, aby se najedla, nemohla už spát ve svém pelíšku a vzpomínky na ně už se jí začínaly vytrácet z paměti. Čím bylo déle od incidentu, bylo jí hůře. Když se jedné noci zase pokoušela nastražit past na stromě, uklouzla a nebýt jejích drápků, spadla by dolů. Zachytila se ale o větev.

 

Nemohla ani vylézt a ani skočit, protože by se zranila nebo dokonce zabila. Visela tam a říkala si, že se určitě polepší, jestli se z téhle situace dostane. Pořád opakovala: „já se polepším, mňau slibuju, mňau slibuju!!!“. V tom se objevil přízrak. Byla to barevná mlha, průhledná a beztvará, jako polární záře. Pomalu se zmenšovala a shlukovala do tvaru, který Pyšňulka nejdříve nemohla rozeznat. Pak se před ní objevila. Byla krásná, ladná a vypadla moudře.

 

Byla to kočičí víla Kouzlinka. Už o ní pár krát slyšela povídat ostatní kočky, ale pohádkám nikdy nevěřila. Pyšňulka neměla slov. Kouzlinka se na ní nejdříve jen tak mile dívala a pak pravila: „Pomohu ti, ale nebude to jen tak Pyšňulko. Je na tobě, jaký bude tvůj osud. Musíš vykonat dobrý skutek. Pokud se ti to povede, budeš už navždy šťastná. Pokud ho ale nevykonáš, zemřeš a už si na tebe nikdo nikdy nevzpomene. Bude to, jako kdyby si nikdy neexistovala“.

 

Pyšňulka už se sotva udržela, ale stejně na podmínku ihned nekývla. Když se však držela už jen jedním drápkem, souhlasila. V tu chvíli se ocitla na zemi pod stromem. Byla živá a zdravá a hlavně jako omámená. Říkala si, že se jí to asi jen zdálo, nevěřila tomu, co se stalo, měla pochybnosti o svém zdravém úsudku a dokonce jí i napadlo, že se zbláznila., V tom se ale ozvalo z nebe: „Kdybys byla na pochybách, podívej se na tenhle medailon na obojku, ten ti už napoví, co máš dělat“, a ten jí spadl k tlapkám.

 

„Je po tvé mamince a bude ti dodávat sílu“. Do Pyšňulky, jako by vrazil blesk. Na svou milovanou maminku nepomyslela, co si jí vzali její zlí páníčci. Když na ni teď myslela, vybavovaly se jí nejrůznější vzpomínky, když byla ještě malé koťátko. Jak o ni maminka pečovala, starala se o ni a mňoukala jí, jak jí má ráda. A také právě na tenhle obojek, který nosila. Rozhostilo se ticho a tma a Pyšňulka stála venku sama. Stála tam dlouho, velice dlouho, až dokud nezačalo svítat. Přemýšlela o mamince, o páníčcích a hlavně o sobě.

 

V tu noc se stalo něco neuvěřitelného. I přes svou pýchu a zlou povahu se v Pyšňulce něco zlomilo. Dávno už zapomněla, co je to láska a vlídné slovo. Páníčci se k ní nechovali nikdy hezky, nikdy jí nepohladili a dávali jí jen samé špatné rady a příkazy. Uvědomila si, že zapomněla, jak se má chovat, aby byla hodná a dobrá. Přemýšlela celý den a celou noc, až jí konečně napadalo, jak by mohla odčinit ty špatnosti a zlé věci, co udělala. Konečně jí napadl, jaký dobrý skutek má vykonat.

 

Vydala se tedy na okraj města, kde se scházeli všichni dobří kocouři a kočičky. Měla velký strach, že jí nikdo nebude věnovat pozornost a nebude jí chtít poslouchat. Možná, že před ní budou i utíkat. Ale setkala se jen s údivem. „Co tu dělá Pyšňulka?“ ptali se všichni. Byla překvapená, že jí nikdo nevyhazuje, všichni na ní jen koukali a čekali, co se bude dít. Pyšňulka skočila na vyvýšený palouček, kde jí bylo dobře vidět i slyšet a chvíli jen pozorovala všechny okolo. Moc se bála, už už to chtěla vzdát, ale vzpomněla si na svou maminku, na obojek, který jí poslala po Kouzlince.

 

Našla v sobě odhodlání a sílu a spustila: „Já vím, že mě nemáte rádi a že jsme vám spolu s mými páníčky dělali jen samé zlé věci. Byla bych ráda, kdyby jste mi zkusili odpustit. Nemusíte se se mnou kamarádit, ale to pomyšlení, že mě máte v nenávisti, je pro mne kruté. Proto se všem do jednoho omlouvám a slibuji, že se budu chovat už jen dobře. Chápu, že to pro vás není jednoduché, ale zkuste mi dát šanci a já vás přesvědčím“.

 

Čekala, že se něco stane, ale nestalo se nic. Cítila se sice lépe, přesto se neobjevila ani Kouzlinka, ani žádné kouzlo. Když scházela z vyvýšeného paloučku, všimla si malého koťátka, které se ještě neumělo pořádně postavit na pacinky a jen se tak pomaličku, ale s vervou koťatům vlastní, se pokoušelo o první krůčky. Bylo daleko od maminky a tak ho vzala do náruče, pohladila ho a odnesla ho mamince. V tom se objevila záře. Veliká záře a s ní i Kouzlinka.

 

Pyšňulka se bála, že něco udělala špatně a tak byla celá nesvá. Kouzlinka k ní ale přistoupila a pravila. „Jsem na tebe moc hrdá Pyšňulko…dokázala si se podívat do svého nitra a najít v sobě hodnou kočičku, která je schopná odvahy i něhy. Ode dneška jsi z mých kouzel volná a přeji ti mnoho štěstí do tvé jistě krásné budoucnosti. A nezapomeň, pokud budeš dobrá ty, budou k tobě dobří i ostatní“. A zmizela. Všude okolo se ozývaly bujaré pokřiky a výskot. Koťátka broukala veselou kotěcí písničku a všichni kočky i kocouři se radovali. Pyšňulka už se nikdy pyšnou kočičkou nestala a jediné, co jí připomínalo její minulost, bylo její jméno.

 

 

 

 

Přidáno: 80 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?