Kočičí Vánoce a jak jí je zpříjemnit

24. prosince 2010

Existuje několik tipů a návodů, jak si užít Vánoce bez stresu. K celkové pohodě a radostné atmosféře přispěje ohleduplné a vstřícné jednání.

 

Záleží samozřejmě na tom, jak se chováme ke svým blízkým a domácím mazlíčkům v průběhu celého roku, ale svátky klidu a míru jsou výbornou příležitostí k mimořádné péči a utužování dobrých vztahů s těmi nejmilejšími. Vstřícnost a obdarovávání dokáže zahřát lidskou i zvířecí duši. Vánoce patří i kočkám, proto svému mazlíčkovi dopřejte hezké svátky a hlavně nezapomeňte na pěkné dárky.

 

Kočky vzbuzují příjemné pocity, jejich hlazení dodává člověku energii a optimismus. Mnohdy jsou právě ony nejoblíbenějšími členy rodiny, kteří nezkazí žádnou legraci. Kočky se do vánočních příprav bez vyzvání samy rády zapojí. Nejsou sice pomocníky v pravém slova smyslu, ale rády s námi „pečou“ cukroví, „zdobí“ vánoční stromeček a s oblibou „balí“ vánoční dárky. Vždyť nechat ozdoby na stromečku v klidu nebo šustivý balicí papír jen tak bez povšimnutí by byl kočičí hřích.Zaručené tipy, jak o Vánocích potěšit kočku:

1) věnovat jí svou mimořádnou pozornost (hladit, mazlit, povídat...),

2) chovat se podle kočičích pravidel (kočka smí dělat všechno, co chce; majitel jen to, co mu kočka dovolí),

3) nabízet jí nové impulsy ke hře (například honit se s ní po bytě),

4) vzdát se veškerých ambic na uklizený byt či dům, nechat ji skákat po nábytku, převracet květináče, brousit drápky o gauč,

5) koupit nerozbitné vánoční ozdoby, které hodně vydrží (ideálně plastové koule různých barev připomínající míčky),

6) obdivovat, jak elegantně „rozmístí“ ozdoby a dekorace po celém bytě,

7) nerušit ji, když se zrovna nechce mazlit,

8) vytvořit maximálně bezpečné prostředí, kde nehrozí žádný konkurent ani jiné nebezpečí,

9) schovat před ní jedovaté rostliny (např. vánoční hvězdu a jmelí),

10) pravidelně odměňovat chutnými a voňavými pamlsky určenými výhradně pro kočkyHračky – nové, staré, hlučné a voňavé

Pro inspiraci nemusíte chodit daleko – stačí si vzpomenout, jaké radovánky a předměty v domácnosti kočičku v poslední době zaujaly a máte vyhráno. Zaručeným úspěchem bude také dárek hlučný – třeba pískající myška nebo míček s rolničkou. Navíc nemusíte vždy za každou cenu shánět nové modely kočičích hraček, potěší i předměty z domácnosti (např. špunt, papírové kuličky, brčko, starý kus oblečení aj.). Jedním z nejdůležitějších a nejvyvinutějších smyslů kočky je čich, kterým intenzivně vnímá své okolí. Hračky naplněné kozlíkem lékařským (Valleriana officinalis) jsou velice oblíbené zejména u kocourů. Kozlík lékařský totiž stejně jako šanta kočičí (Nepeta cattaria) obsahují éterické oleje, blízce příbuzné látkám, které vylučuje v moči říjná samice. Přitažlivost této rostliny se projevuje tím, že se o ni kocouři otírají a rádi se v jejich trsech válejí. Naplněním kozlíku do polštářku nebo hadrového míčku lze vytvořit velmi atraktivní hračku pro kocoury. Pytlíky či hračky naplněné šantou kočičí neboli catnipem potěší téměř každou kočku bez rozdílu pohlaví. Své škrábací touhy mohou kočky ukojit na speciální vánoční desce :-)

 

Přidáno: 65 bodů

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?