Kočičí záchodové vylomeniny

16. ledna 2016

Pobyt na toaletě je oblíbenou relaxační chvilkou mnoha lidí. Kdyby nás naše kočky pozorovaly, jak tam „trůníme“ (a že bylo prokázáno, že každá třetí kočka s oblibou špehuje své páníčky, když jsou ve sprše a nikdo neví proč!), asi by se hodně divily, proč přitom čteme knihy, telefonujeme, luštíme. Asi bychom jim připadali divní. Na druhou stranu my zase nechápeme mnoho kočičích záchodových zvyklostí.

Kočičí feng-šuej

Kočky všelijak vnímají a dodržují své oblíbené zóny, je to takové záhadné kočičí feng-šuej. Někdy kočka neustále spí na místě, kde pro ni nic zajímavého není, jindy se vyhýbá zcela nevinným oblastem bytu jako čert kříži. S kočičím záchodem je to také tak – pokud netrefíte jeho správné umístění, je možné, že na něj kočka ani za nic nebude chtít chodit a překvapí vás všude jinde po bytě. Inu kočky – čemu se divíme?

 

Ve sprše si kočky nezpívají

Zatímco trůní, dokáže kočka provést neskutečnou spoustu vylomenin! Ta naše hrabe s takovou vervou, že si rodina myslí, že se snaží prohrabat do Austrálie. Sebemenší vyrušení přitom znamená, že wc opustí a dlouho se k němu nevrátí – byť by to znamenalo zanechat odkrytý svůj poklad! Často ji popadne záhadná paranoia a prostě se zničehonic rozeběhne pryč z wc, ani přitom kolikrát nedokoná dílo, které pak vláčí za sebou a peláší přes celý byt, jakoby ji někdo chtěl zabít. No chápete to?

 

Když je s kočičím WC nebo kočkou něco špatně?

Několik příznaků může znamenat, že není vše úplně v pořádku. Například, pokud kočka při „tvorbě na WC“ hlasitě mňouká, může to znamenat, že ji něco bolí a někde má zánět nebo má trávicí potíže. Také pokud se rozhodne trvale nenavštěvovat své WC nebo nezahrabávat „poklady,“ může jít o psychický problém, kterým se snaží dát najevo, že jí něco vadí. Buď jste změnili podestýlku, nebo došlo v domácnosti k nějaké změně, která se kočce nelíbí. Prudký útěk z WC znamená uvolnění psychického tlaku. Každá kočka považuje své wc za svaté území. Máte-li koček doma více, musí mít každá svůj záchod, protože kočky se o záchod nedělí! Zásadně! Ani obyčejné WC zkrátka není jen tak a když se nad tím zamyslíte, jsou si vlastně lidé a kočky neuvěřitelně podobní.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?