Kočičky vs. pejsci

22. července 2013

Mnoho z nás má doma pejska, ale také by si strašně přál kočičku. Jak je známo z filmů, seriálu a z internetu, kočky a psi spolu prý nevychází. Ale to nemusí být pravda. Všechno je to o povaze psa a kočky.

 

 

Pokud je pes klidný gaučový pes, nemusíte se bát, že by se něco stalo. Když kočka uvidí, že pes je při její přítonosti v klidu, uvědomí si, že je v bezpečí. Klidné rasy psů jsou např.: Koton Detulér, Vimarský Ohař, Rotvajler, Bígl atd. Ano, teď si možná říkáte, že např. rotvajler je útočné zvíře. Já osobně měla 3 rotvajlery a oni všichni zažili spoustu kočiček. Ani jednou se jich nedotkli. Naprosto s nimi vycházeli.

 

Dokonce si s nimi i hráli. Ale jsou i psi, kde jejich povaha není zas tak klidná. Když jste s nimi o samotě, jsou to milí pejsi, co jen někdy neposlechnou. Ale když vidí kočičku, hned vystartují a bác... Nám už se jedna taková příhoda stala s Labradorem (Labrador není moc dobrý druh na chov spolu s kočičkou). Jednou nám koťátko uteklo ven a venku byli i psi. Jeden pes byl v klidu, ale druhý nastražil uši, vycenil zuby a zběsile se rozběhl.

 

Když jsem přiběhla, koťátko bylo pokousané a schovávalo se za sudem. Vzala jsem ho a odvezla k veterináři. Ten bohužel nemohl pomoci a koťátko uspal. Takže z toho plyne, že na chov jsou lepší menší rasy psů. Ale také některé větší jak vidíte na obrázku. Ale jak už jsem říkala, všechno je to o tom, jak se ke psu chováte. Pokud ho mlátíte za všechno, bude zlý a bude chtím ublížit všemu, co máte rádi.

 

Zato pokud psa budete vychovávat pamlsky, ale sem tam i nějaké to kárání, pes si zvykne, bude vědět, co dělat a co nedělat a bude vám za všechno věrný. Mimochodem, pokud chcete kočičku, která se ráda mazlí, po případě i s pejsky, doporučuji např.: thajskou kočku, Britskou Modrou, Evropská kočka nebo Bombajská kočka. To by bylo vše a doufám, že jsem vám aspoň trošičku pomohla.

 

 

 

Přidáno: 46 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?