Kočka versus pes

18. října 2012

Máte doma kočičího mazlíčka a rádi byste ještě pejska? I když jedním mýtem je, že kočka se s psem nesnese, opak je pravdou. Pokud si na sebe tito dva rozdílné zvířecí druhy zvyknou, jsou to často velmi nerozluční kamarádi. Dokážou se dokonce milovat.

Nový kamarád pes

Stejně jako u některých kočičích plemen, která mají prostě danou větší snášenlivost i s jiným druhem, jsou i mezi psy plemena, která nebudou mít s kočičím společníkem žádný problém.

Retrívr nebo labrador nejspíš nebude na kočku útočit. Stejně tak například mainská mývalí nebo ruská modrá kočka bez problémů psa snesou. Co ale dělat, vlastníme-li kočičího jedince neurčité rasy a stejné to bude s nově příchozím psím kamarádem?

Pravdou je, že v naprosté většině si tito dva rozdílní jedinci dříve či později vadit nebudou, že se prostě mezi sebou domluví na určitých pravidlech a pak je začnou dodržovat. Někdy je seznamování lehčí a kratší, někdy trochu ostřejší a delší.

Nejlepší variantou v tomto případě je přivést domů štěněčího kamaráda. Jeho hravost a snaha se podřídit nejspíš urychlí celý seznamovací proces.

 

Seznamování kočky se psem

Asi není možnost, jak dopředu vyzkoušet, zda si váš kočičí mazlíček dokáže na psa zvyknout. Někdy je to jasné, například z návštěv, kdy se pejsek občas zastaví. Pak lze poměrně snadno odhadnout, jak si bude se psem rozumět.

Jestli ale není možnost toto zjistit, je dobré si na čas seznamování udělat volno a dostatek prostoru na to, abychom mohli na naše chlupáče dohlédnout. Měli bychom postupovat opatrně, určitě není dobré oba prostě nechat v jedné místnosti a spoléhat na osud. Mohlo by to mít až fatální následky.

Dobře sledujte jejich reakce. Pokud vypozorujete agresivitu, okamžitě přerušte tuto akci. Pak by měli být oba odděleni a po nějakém čase to zkuste znovu. Budete se muset obrnit trpělivostí a počítat s tím, že hned první den si do oka nejspíš nepadnou.

Každý vstřícný krok odměňte buď pamlskem, nebo pochvalou. Nikdy neupřednostňujte některého z nich. Mohli byste zadat důvod k žárlivosti, kterou pak napravit je velmi těžké.

 

Kočka a pes - kamarádi?

Pokud si na sebe tito dva zvyknou, nemají problém s tím, najíst se z jedné misky nebo spát společně na stejném místě. Dokonce dokážou jeden druhého bránit.

Bývají si pak často oddanější, než jedinci stejného druhu. Jsou to inteligentní tvorečkové, proto nemají problém se mezi sebou domluvit dokonce i na spolupráci v některých situacích.

Často je jejich přátelství tak pevné a oddané, že i lidé by si z toho mohli vzít příklad. Rozhodně naplatí, že kočka a pes nejdou dohromady.

 

 

Autorka: Naďa Kučerová

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?