Kočky na prázdninách v hotelu

24. července 2012

Chceme odjet na prázdniny a máme doma mazlíčka, o kterého je potřeba se postarat. Pokud ale není nikdo, kdo by nám naši kočku nakrmil a také jí alespoň chvíli dělal společnost, bývá řešením hotel pro kočky. Jedná se o místo, kde se dokážou o našeho kočičího mazlíčka dokonale postarat po celou dobu naší nepřítomnosti. Je ale nutné takový hotel najít a hlavně si zjistit, zde je toto skutečně v jeho silách.

Hotely pro kočky - ano nebo ne?

Toť otázka. Kočky obecně změnu prostředí moc nemusí. Jsou ale výjimky, které toto pravidlo jen potvrzují. Je tedy dopředu dobré zvážit, zda je její umístění v takovém zařízení opravdu vhodné.

 

Je tedy nutné se přesvědčit, nejlépe na vlastní oči, do čeho váš miláček jde. V některých hotelech jsou schopni se věnovat kočkám velmi individuálně, proto nestrádají ani ti nejnáročnější tvorečkové. Taková zařízení totiž disponují tzv. individuální službou, zvanou chůva, která se kočce věnuje hodně intenzivně.

 

V každém případě se jedná o individuální záležitost, protože každý mazlíček je prostě jiný. Je nutné jeho potřeby nepřehlížet a zachovat se přesně podle toho, jak je potřeba.

 

Pokud dáváte kočku do hotelu poprvé, je dobré otestovat, jak bude pobyt snášet. To znamená, zkusit ji umístit na krátkou dobu, například jednoho dne, jak bude reagovat.

 

Jak kočičí hotel vybrat

Rozhodně by měla předcházet osobní návštěva. Je dobré si prohlédnout, v jakém prostředí kočky jsou. Mají-li čisté kotce, stále misku s vodou, dostatek prostoru, možnost kvalitně odpočívat a tak podobně. Sami víte, jaké potřeby vaše kočka má a v hotelu by měla mít stejné možnosti jako u vás doma.

 

Je také dobré se informovat o tom, jak takový den v hotelu vlastně probíhá. Zda má kočka možnost výběhu, zda je jí pravidelně podáváno krmivo i voda, zda se jí věnují, pokud má tu potřebu.

 

Vše potřebné zajistí sice smlouva, ale váš mazlíček vám těžko sdělí, jak s ním bylo zacházeno. Je proto dobré se ujistit i prostřednictvím referencí. Měli byste mít i možnost se během pobytu pravidelně informovat, jak váš mazlíček pobyt snáší.

 

Jak kočky na pobyt připravit

Měli byste svému kočičímu miláčkovi dopřát alespoň část jeho pohodlí. To znamená, že byste měli na pobyt dodat vlastní pelíšek, oblíbenou hračku, eventuelně krmení, na které je zvyklý. Nebo informovat provozovatele. Můžete tak snadno předejít případným zdravotním problémům.

 

Sledujte, jak se provozovatel k vašemu miláčkovi chová. Poznáte tak, zda má ke zvířatům opravdu vztah.

 

Kočka by měla být před odchodem do hotelu zdravá, pokud užívá pravidelně nějaké léky, měl by být provozovatel opět informován. Samozřejmostí by mělo být očkování, protože zde přijde do styku s ostatními kočkami.

 

Hotel pro kočky je sice optimální řešení, pokud nemáte hlídání, ale stejně byste měli respektovat potřeby a povahu vaší kočky. Pokud zjistíte, že by takový pobyt snášela jen velmi špatně, je dobré zvážit, zda nedat přednost tomu, že ji prostě opouštět nebudete.

 

Autorka: Naďa Kučerová

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?