Kočky naší rodiny 2 - Zkrocení zlé kočky

10. listopadu 2015

Pamatujete Myšku, z první povídky o našich kočičkách? Byla to hodná a chytrá kočičky, jenže také hodně zvědavá a to se jí vymstilo. Čekala už třetí třetí koťátka a měla se jí do týdne narodit, jenže kvůli tomu byla nemotorná a ač jí taťka říkal "nikam nechoď, jen zůstaň doma" jí to nedalo a šla a... srazilo ji auto.

Kočičku jsme oplakali, ale brzy nám přišla nabídka, že majitelé Bastyenovi sestřičky Pralinky se o ni nemohou starat, a jestli bychom si ji nevzali. Protože už jsme neměli Myšku, souhlasili jsme. Jenže to jsme netušili, co je to za kočku!
Jméno Pralinka se nám nelíbilo, přejmenovali jsme ji tedy na Rozárku, jenže jí byl už rok, a byla věru nevychovaná! U bývalých majitelů mohla lidem jíst rovnou z talíře a všechno ostatní odmítala, hladit se nechala jen když sama chtěla a vzít do náruče - ani omylem!
Naše kočky jsou ale vychované, a tak Rozárce začla převýchova. Co se mazlení týče - tahali jsme ji, dlachnili, nepustili jsme ji, i když se vzpírala - jen si kočko zvykej! Ale samozřejmě jsme byli opatrní, aby ji to nebolelo, ublížit jsme jí nechtěli. Nebudeme ale přece mít kočku, která nás bude jen vyžírat! A tak se časem poddala, ač nerada, nosit se nechala a přestala se vzpírat a dokonce si i občas sama přišla pro pomazlení!
S jídlem to bylo těžší - nechtěla jíst dokonce ani drahé kočičí konzervy, natož suché! Aby to na ni nebyl takový šok a nezemřela nám hlady z trucovaní, že to co jí nechutná, jíst nebude, šli jsme na ni pomalu. Nejdřív jsme jí vyvařovali maso jen ve vodě, potom jsme přešli na pamlskové taštičky, a nakonec i na konzervy. Ale do suchého se jí pořád nechtělo a tak proto, že co jí chutnalo, to žrala jak kdyby týden nejedla, a tak byla pořádně tlustá, začli jí krušné chvilky. Kapsičku ai konzervu nedostala, zato miska byla plná sušenek. To ona ale přece jíst nebude! Hlad ale zvítězil, po dvoudenním trucování jsme najednou zaslechli křupání a věděli jsme, že naše snažení se vyplatilo.
Od té doby jedla Rozárka jako každá jiná slušná kočka, a ač nikdy nebyla úplně nejmilejší a ani zdaleka tak mazlivá, jako naše ostatní kočky, nakonec z ní přecijen aspoň trošku dobrá kočka byla!

 

Uděleno: 70 bodů

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?