Kočky naší rodiny 3 - Rozloučení s Bastyenem a příchod Nelinky, ničitelky domácnosti

10. listopadu 2015

Jak už napovídá nadpis, bohužel jsme se museli rozloučit i s kocourkem Bastyenem. Jeden den byl úplně v pořádku, a druhý mu najednou bylo hrozně špatně a museli jsme jet k veterináři, který nám oznámil, že muselhávají játra a ledviny. Vůbec jsme netušili proč a hrozně nás to šokovalo. Lékař nám navíc oznámil, že šance na vyléčení je jen velmi malá, a tak jsme kocourkovi aspoň darovali odchod z tohoto světa, aby se dál nemusel trápit. A to to bylo před vánoci!

Jenže, stejně jako když umřela Myška, taťka nechtěl jen jednu kočku, a tak si brzy pořídil Nelinku, mainskou mývalí tříbarevnou kočičku. A Nelinka je mazlivé, hravé, ale zlobivé stvoření!
Nejdřív spla s ta%tkou v posteli, jenže se brzy ráno budila a zlobila, dělala rámus a chtěla si hrát. Tak šla za dveře. Tam ale škrábala a mňoukala, tak šla za rozárkou do kuchyně a nakonec si zvykl na to spávat sama. Kromě doškrábaných dvěří ale: shodila vázu, přehryzala dráty k internetu, rozkousala vodicí šňůry žaluzií, pošpinila koberec a spoustu dalších lumpáren.
Přes to přezevšechno z ní vyrostla krásná velká kočka. Jenže v 10 měsících se začala mrouskat a protože měla volný přístup ven, chytla se s nějakým vesnickým kocourem! Ani jsme se nenadáli, a měla rodit. Ay s ní ale starostí nebylo málo, zničehonic začla trošku špinit krví a pořád nerodila, vzhledem k tomu, že jinak se zdála v pořádku, nijak víc jsme to neřešili, až nakonec nadešla ona velká chvíle! Několik hodin se nám pořád držela u nohou a hlasitě mňoukala, až pak zalezla do staré krabice a asi za půl hodiny se ovalo kotěcí mňoukání! Pak delší dobu nic a když jsem ji zkontrolovala, měla u sebe další koťátko, jenže mrtvé a nedorostlé - tak to bylo to špinění, jedno koťátko týden před porodem potratila :/. Za pár dalších hodin se narodilo ještě další, pak jsem šla spát a už jsem ji nehlídala. Ráno jsme zjistili, že poslední koťátko, které porodila, nepřežilo, ač bylo narozdíl od toho prvního dorostlé. Bylo mi to hrozně líto. Jenže ještě větší šok byl, když za tři dny umřelo ještě jedno - ze čtyř zbylo nakonec jen jedno. Moc jsem je oplakala a prosila jsem to poslední, ať přežije a navíc jsem si na zahnání smutku pořídila já sama svého vlastního kocourka - mého Leonka. Naštěstí, poslední koťátko je zdravé a roste, říkáme jí teď Élinka, a brzy jí budeme hledat nový domov :)

 

Uděleno: 80 bodů

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?