Kolik zaplatíte za krmení pro kočky za rok?

15. září 2011

Jaká průměrně utratíte za krmivo pro svou kočku? V tomto článku uvádím čísla podle průměrné ceny krmiv a průměrné spotřeby krmiva na kočku a rok. Výpočty začnu u nejlevnějších granulovaných krmiv v supermarketech. Zmiňuji se o nich, jen abych řekla: „Tohle rozhodně nekupujte“. Když už si pořizujeme zvířátko, chceme mu dát i adekvátní péči, což je na prvním místě kvalitní krmení.

Myslíte, že v kilovém sáčku „za dvacku“ nebo půlkilové konzervě za patnáct korun ho najdete? Je to stejné jako se zbožím pro lidi. Většinou je za nízkou cenu nízká kvalita a za úplně nejnižší cenu rozhodně kvalitní zboží nenajdete.

 

Budu pokračovat přes krásně barevné granule v krásných barevných, v reklamách propagovaných obalech – ty bych také raději obešla obloukem. Cena už je dost vysoká, ale kvalita moc neodpovídá. Dejte si hlavně pozor na obsah sóji v těchto produktech. Také si uvědomte, že v tomto případě platíte hlavně reklamním firmám za jejich práci, ne za kvalitu krmiva.

 

Raději zaplaťte za opravdu kvalitní krmivo (tzv. prémiové), které se pohybuje asi kolem od 60,- Kč za kilogram a lze ho koupit ve specializovaných prodejnách. Většinou ho prodávají vážené, takže krásného obalu si neužijete, ale tím pádem ho ani neplatíte. Platíte za kvalitu surovin a kvalitu technologie výroby.

 

Pokud máte průměrnou kočičku (za průměrnou považuji kočičku čtyřkilovou), vystačí vám kilový sáček přibližně na tři týdny. To znamená při průměrné ceně 70,- Kč roční výdaj 1280,- Kč (denní spotřeba cca 3,50 Kč).

 

Další úroveň jsou tzv. superprémiová krmiva pohybující se v cenách kolem 150,- Kč za kilogram. Pro naši „průměrnou“ čtyřkilovou kočičku nás bude jejich nákup stát kolem 2700,- Kč ročně (denní spotřeba cca 7,40 Kč).

 

V této cenové skupině jsou i krmiva, kterým říkám „doktorská“, to znamená krmiva, která vaší kočičce předepíše lékař jako podporu dobrého zdraví nebo přímo jako léčivo. V obchodech s krmivy je nekoupíte, předepisují je výhradně veterináři v případě sklonu kočičího organismu k močovým kamenům u kastrovaných koček a při dalších zdravotních potížích.

 

 

Druh granulovaného krmiva

 

Průměrná cena za 1kg

Spotřeba krmiva čtyřkilové kočky za rok

 

Útrata za rok

Marketové

30,- Kč

18 Kg

548,-

Prémiové (Anka, K9, Purina,…)

70,- Kč

18 Kg

1.278,-

Superprémiové (Mastery, Hills,…)

150,- Kč

18 Kg

2.700,-

 

Podobné je to s konzervami. Nejlevnější obejděte, nakupujte konzervy od 25,- Kč za menší – 400 g. Většinou je uváděna jako denní spotřeba pro průměrnou kočku.

 

 

Průměrná cena za 1konzervu – 400 g

Útrata za rok

Konzervovaná strava

25,- Kč

9.125,- Kč

 

Dobrou chuť a dobrou volbu krmiva vašim kočičkám.

 

Autorka: Helena Cuhrová

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?