Koně a šermířské skupiny

17. září 2013

Koně a šerm prostě patří k sobě. Romantika i syrovost dávných časů ožívá skrze představení šermířských skupin. Krásně upravení a perfektně cvičení koně, dobové kostýmy, doprovodné efekty a hlavně elektrizující děj. To vše ve vás zanechá dojem po shlédnutí rytířského klání či až divadelně zpracované scénky.

Profesionální a amatérské šermířské skupiny

Koně jsou nákladná záležitost, a tak i šermířských skupin s „koňským“ programem je jako šafránu. Na historicky zaměřených slavnostech lze shlédnout více či méně zdařilé amatérské pokusy. Opravdu profesionální úroveň ovšem v ČR vykazují zatím pouze tři skupiny: Ordo Kromen (dříve Haraldos), Traken a Štvanci.

 

Jaké koně používají a kdo na nich jezdí

Obecně se dá říci, že nezáleží na plemeni, jako spíš na povaze a vlohách jednotlivých koní. Jednoznačně však převládají frízští koně a lipicáni. Dříve byli rytířské turnaje doménou spíše mužskou, ale v poslední době můžete vidět i princezny-bojovnice nebo dámy v dámských sedlech. Stejně jako u koní nezáleží na plemeni, u jezdců zase až tak nezáleží na pohlaví, ani na věku. Hlavní jsou zkušenosti, trénink a láska k šermu a koním.

 

Co šermířské skupiny nabízejí

Hlavním lákadlem jsou rytířské turnaje plné akce, autentického odění koní i jezdců a bohatý doprovodný program. Zbraně řinčí, oři se vzpínají. Poražení se válí v prachu a vítězové se ucházejí o ručky sličných dam. Atmosféru dokresluje dobová či filmová hudba v pozadí. Podle zvoleného historického období (gotika, baroko, rokoko, napoleonské války) se mění styl boje, výzbroj, výstroj i děj. Po skončení programu se plni dojmů můžete nechat zvěčnit se svým favoritem nebo se svézt na rytířském koni.

 

Kde můžete šermířské skupiny vidět

Městské a hradní či zámecké historické slavnosti se bez rytířských zápasů na koních většinou neobejdou. Také dobově zaměřené ubytovací a stravovací zařízení mívají v záloze program s koňmi, jako třeba dvůr v Dětenicích. Kaskadérské kousky profesionálních šermířů-jezdců můžete shlédnout i v televizi nebo ve filmech. Toužíte-li po komornějším zážitku, doplnění soukromé akce, nebo se blýsknout před obchodními partnery, můžete si vybranou šermířskou skupinu pronajmout. Pokud máte dostatek finančních prostředků, připraví vám program na míru.

 

Autorka: Michaela Matějková

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro koně doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?