Konec roku - utrpení pro psy

30. prosince 2013

Často se říká, že Vánoce jsou svátky klidu. Nicméně, pro většinu psů to ale neplatí. Především oslavy Silvestra v poslední den roku jsou pro psy spíše stresem.

Vánoční stres působí i na psy

Jestliže nejste majitel štěněte, ale už staršího psa, dobře víte, že Vánoce jsou stresem i pro psy. Nejenže pes často dostane pro psy nevhodného cukroví (protože odolat psímu pohledu je obzvláště o Vánocích o něco těžší), ale také prožívá vánoční stres spolu se svým majitelem. Ať už totiž chceme nebo ne, svou náladu a „vánoční rozpoložení“ přenášíme i na své okolí včetně mazlíčků. Pes je tak vtažen do vánočního šílenství stejně tak jako ostatní a ve své hlavě tak prožívá stejný zmatek jako jeho páníček.

 

Rozlučme se se starým rokem (a svým psem)

Největším strašákem je ale pro psy přelom roku. Ne proto, že by psi tak bujaře slavili příchod nového roku! Ohňostroje, rachejtle nebo dělobuchy, které podle většiny lidí k oslavám Silvestra patří, jsou pro psy tím téměř největším zlem. Zvířata se obvykle s první odpálenou petardou ukryjí pod gauč a vyděšeně pozorují okno. Jediné, co lze z jejich výrazu číst je „Ať už to skončí!“.

 

Většina rozumných majitelů zvířat se proto snaží své mazlíčky držet od ohňostrojů a hlučných náměstí co nejdál. Snaží se svého psa držet v klidu a zajistit mu bezpečí a pokud možno ticho. Bohužel jsou i majitelé psů, kteří na Silvestra na své psy zapomínají a nechají je doma samotné. Takový pes (obvykle velmi vyděšený) si pak hledá cestu do bezpečí a proto zamíří ven (třeba hledat páníčka). Centrum velkoměsta a silvestrovské oslavy jeho strach ještě umocní a zoufalý, dezorientovaný pes se tak stane obětí dopravní nehody. Auta a rachejtle však nejsou jediná nebezpečí, která mohou psa na konci roku potkat. Vyděšený pes se může také značně podchladit nebo dokonce umrznout.

 

Na nový rok v psím útulku

Každý rok se tak spolu se silvestrovskými oslavami rozroste i počet svěřenců psích útulků. Řada vystrašených psů tak nepřivítá nový rok zrovna nejradostněji. Zatímco si jejich majitelé přiťukávají šampaňským, oni sedí zmatení a opuštění v kotci útulku aniž by věděli, jak se tam ocitli.

Nicméně to je ještě ta lepší varianta, jak může Silvestr pro psa dopadnout. V horším případě totiž může být pes vážně poraněn petardou nebo dokonce usmrcen při dopravní nehodě. A to je ta nejvyšší cena za to, že se pes dostal do nesprávných rukou bezohledného majitele.

 

Starejte se proto o své psy a to právě i na přelomu roku. Protože jak na Nový rok, tak po celý rok.

 

Autor: Redakce Hafici.cz

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?