Koňské dostihy v moři (VIDEO)

1. září 2012

Chumel koní se objevuje v cílové rovince, jezdci mohutně pobízejí své koně, vzrušení roste, povzbuzování sílí, dostih právě vrcholí. První kůň proběhne cílem, jeho jezdec zvedá ruku ve vítězném gestu a třicet tisíc diváků mu nadšeně aplauduje.

Ne, tentokrát se nenacházíme na žádném věhlasném dostihovém závodišti, třeba v pražské Chuchli, ale na dně moře.

 

Jakkoliv to může znít neuvěřitelně, z pod kopyt finišujících koní opravdu neodlétává hlína a drny tak, jak jsme na to většinou při dostizích zvyklí, ale směs bahna a písku, kterou je pokryto mořské dno.

 

Je totiž červenec a jsme v německém městě Cuxhaven.

 

Koňské dostihy na dni moře

Toto dolnosaské přístavní město leží při ústí řeky Labe, jež se zde vlévá do Severního moře. Turisty hojně navštěvovaný Cuxhaven se může pochlubit naprostým světovým unikátem, kterým jsou dostihy na mořském dně.

 

V době odlivu totiž v těchto místech ustupuje moře až dvacet kilometrů od města a tak se obnažené mořské dno jaksi samo nabízí k pořádání dostihů. Jejich tradice je ovšem více než stoletá. Pravidelně se tyto dostihy pořádají už roku 1902 a divácká kulisa je při nich opravdu více než bouřlivá.

 

Na přírodních tribunách se při nich tísní přes třicet tisíc diváků, kteří si nenechají ujít tuto neobvyklou a jedinečnou podívanou. Na dráze dlouhé 1200 metrů bojuje o palmu vítězství až sto padesát koní, nejedná se tedy o žádnou komorní záležitost jen pro pár známých. Po mořském dně se prohánějí ale i klusáci. Mořské dno, ač se to nemusí na první pohled zdát, je natolik pevné, že unese i sulky s jezdci.

 

Nejslavnější a nejprestižnější dostihy se jezdí samozřejmě někde jinde než na dně moře, třeba v Chuchli. Ale o tom, že se v případě tohoto dostihu jedná o výjimečný zážitek, nemůže být nejmenších pochyb. To ostatně dokazuje i toto video, které si můžete prohlédnout a pak vyrazit někam na dostihy. Třeba k moři. Nebo do Chuchle.

 

 

Autor: Karel Trčálek

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro koně doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?