Kotě za vysvědčení?

23. června 2013

Konec školního roku pomalu klepe na dveře a s ním i otázka, co koupit dětem za jejich školní snažení. Čím jim udělat radost, čím je obdarovat a zpestřit tak začátek dvouměsíčního volna? Řada rodičů dopřeje dětem jistě něco na zub, tradiční návštěvu cukráren se zmrzlinovým zpestřením nevyjímaje, nějaký ten výlet, návštěvu ZOO a další.

Co takhle děti obdarovat něčím, co nebude pouhým jednorázovým zážitkem? Děti si budou užívat dny volna, ale zároveň se naučí i jisté zodpovědnosti. Pokud jsou děti zapálenými milovníky přírody a zvířat, pořiďme jim za vysvědčení živou „odměnu“ v podobě kočičího kamaráda, se kterým stráví (nejen) prázdninové dny. Budou si užívat slastný čas nicnedělání, ale zároveň budou o svého mazlíčka i pečovat… a nuda rozhodně nehrozí. Také to, že děti budou s koťátkem každý den, je jakousi hybnou pákou pro vytvoření nesmazatelného pouta mezi nimi. Slíbení koťátka za vysvědčení může být i jistou motivací, aby se děti ve škole snažily a jejich sen se na konci školního roku stal skutečností.

 

Před koupí koťátka je nutné zvážit pro a proti. Uvědomit si, že kotě není hračkou na chvíli, kterou jen tak odložíme, loutkou, kterou zdokonalíme k obrazu svému a že je nutné se o něj starat každý den – krmit ho, mazlit se s ním, aby si na nás zvyklo. Vytvořit mu ideální domov, kde se bude cítit dobře. Samozřejmostí zůstává, že kočka je svébytnou osobností, kterou není radno podceňovat a když se jí něco nelíbí, dá nám to patřičně najevo.

 

Dále je nutné zvážit, zda si pořídíme kocourka nebo kočičku. Kocouři jsou udatnější a více mazlivější, kočky jsou spíše samotářské, takové samy pro sebe. Jakou má mít barvu? Černé, bílé, zrzavé, mourovaté? Pořídit si kočku čistokrevnou nebo „pouze“ kočku domácí? Čistokrevná kočka samozřejmě vyžaduje více péče a je nutné jí vytvořit vhodné podmínky a v neposlední řadě se s ní účastnit nejrůznějších výstav.

 

Tím nejdůležitějším prvkem je, aby šli rodiče vybrat koťátko společně s dětmi, aby si ony samy zvolily, který tvoreček je natolik okouzlí, že si ho vezmou domů a stane se jejich mazlíčkem, kamarádem i členem rodiny.

 

Autorka: Andrea Ctiborová

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?