Koupě koně bez rizika

17. ledna 2014

Chcete koupit koně? Nejjednodušší je otevřít příslušné inzertní stránky a odpovědět na první prodejní inzerát, který vás přesvědčí, že „naprosto zdravý, pokojný a klidný teplokrevník s prostornými chody, výborný skokan, vhodný i pro děti,“ je právě to, co hledáte. Ale nejjednodušší řešení nemusí být tím nejrozumnějším.

Samozřejmě, může to vyjít. Ale taky nemusí, což není zase až tak vzácný případ. Pokud chcete mít jistotu, že si koupíte koně nejen zdravého, ale i ve všech ohledech vyhovujícího vašim požadavkům a taky možnostem, pak můžete využít služeb prodejní stáje nebo zprostředkovatele.

 

Prodejní stáj nabízí více možností

Prodejní stáje, jak už název napovídá, se profesionálně zabývají prodejem, respektive obchodováním s koňmi. Chcete-li se tedy stát šťastnými majiteli koně, pak máte v prodejní stáji na výběr z více koní pod jednou střechou, takže nemusíte objíždět jednotlivé inzerenty, jejichž nabídka vás zaujala.

 

Je ovšem nutno zdůraznit, že koně z prodejní stáje jsou o něco dražší než koně, které nabízejí ´soukromníci´. V případě prodejní stáje máte ovšem jistotu, že nabízení koně jsou opravdu na takové úrovni, jakou oprávněně očekáváte. Prodejní stáj totiž ve vlastní zájmu kupuje jen takové koně, které nebude mít problém dále prodat, tedy koně bezproblémové a zdravotně v pořádku. Samozřejmostí je veterinární vyšetření, u dražších koní i včetně rentgenů.

 

Na rozdíl od soukromníka zde nehrozí to riziko, že vám prodejce bude vší silou a za každou cenu vnucovat svého jednoho koně. Ba právě naopak, vzhledem k širšímu výběru máte možnost si opravdu pořídit pro vás nejvhodnějšího koně. Navíc prodejní stáje umožňují zájemcům, aby si koně, o kterého mají zájem, dostatečně vyzkoušeli.

 

Výhodou prodejních stájí je i to, že koně, u kterého případně zjistíte, že vám přece jen nevyhovuje, vymění za jiného, nebo vám i vrátí peníze, pokud tak učiníte v zákonné lhůtě šesti týdnů.

 

Koňská realitka

Koně lze bezpečně koupit i přes zprostředkovatele. Ten funguje víceméně na stejné bázi jako realitní kancelář. Jeho nabídkové portfolio obsahuje zpravidla několik desítek koní, kteří jsou k mání. Pokud uvažujete o koupi koně, sdělíte zprostředkovateli své představy, a ten pro vás vybere odpovídající koně.

 

Zprostředkovatel je zárukou, že ´osobní profil´ koně odpovídá skutečnosti. Navíc každý opravdu profesionální zprostředkovatel si nabízeného koně, než ho zařadí do své nabídky, vyzkouší i pod sedlem, takže ví, že neprodává zajíce v pytli. Provize zprostředkovatele, o kterou se navýší cena koně, je pak přesně tím, čemu se říká rozumná investice, tušíte-li. že odhadování stáří koně podle zubů není vaše silná stránka.

 

Ačkoliv má koupě koně v prodejní stáji nebo prostřednictvím zprostředkovatel své nesporné výhody, mohou se samozřejmě i mezi nimi vyskytovat řekněme ´nepoctivci´. Ale i tady platí, že reference spokojených zákazníků jsou pro každou prodejní stáj i zprostředkovatele tím nejlepším doporučením.

 

Autor: Karel Trčálek

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro koně doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?