Kovbojské klobouky – jaké se nosí a kde je sehnat

4. srpna 2016

Svůj širák odhazuji v dál! Není nad správný klobouk, který ochrání vaši hlavu před dotíravým sluncem, hodí se jako stínidlo, díky kterému vám nikdo neuvidí do obličeje, jak se právě tváříte. Také si bez nich jen těžko dovedeme představit westernové filmy a vůbec celý divoký západ. Jaké se teď nosí a kde je seženete?

Trocha historie westernových klobouků

Westernové klobouky proslavily právě westernové filmy, především v 50. letech minulého století. Vyráběly se klasicky z kožešinové plsti nebo z kůže. Právě ty z plsti se staly stěžejním výrobkem firmy Statson pro svou ohebnost, tvarovatelnost a stálost. Klobouky sestávají z koruny a krempy, která bývá zahnutá nahoru. Jejich původní účel byl samozřejmě pracovní, chránit před nepřízní počasí, větrem a deštěm. Kvalitní kožený klobouk dešti odolává vytrvale.

 

Kde klobouk sehnat?

Kovbojský klobouk je ideálním doplňkem outfitu v chladném podzimním počasí, ladí k pleteným svetrům i lehkým tunikám. Pro jízdu na koni se hodí kdykoliv! Nejširší nabídku klobouků seženete samozřejmě na internetu. Vybírat můžete mezi plstěnými nebo koženými – u těch kožených máte dále na výběr z různých typů kůže jako například hovězí, klokaní nebo telecí. Ty kožené pak můžete sehnat v cenovém rozmezí od 600 do několika tisíc korun. Značkový plstěný Statson z USA pak svou cenou může vyšplhat až k desetitisícům. Pokud hledáte levnější variantu, můžete sáhnout i po obyčejnějším klobouku z umělých materiálů, jehož cena se pohybuje kolem pár set korun.

 

Koně a kovbojské klobouky

 

Co na to říkají módní kritici?

Konkrétně v letošním roce vzali módní kritici a designéři western útokem. Kožené kousky se staly hitem letošního jara, konkrétně kožené klobouky jsou v záloze připravené na podzim. Minimalistický, westernově praktický styl se promítá i do modelů letošního léta. Nezbývá než vyrazit na obhlídku obchodů a koupit si nějaký praktický a stylový kousek. A dejte pozor, ať vám jej vítr nesfoukne, až se rozcváláte!

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro koně doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?