Krásný zážitek 1. díl

3. května 2016

Bylo krásné letní ráno a já ještě spala. Když v tom jsem ucítila na tváři něco mokrého. ,, Ach, Eimynka." řekla jsem si. Eimy byla moje 2 roční Border kolie. Je čas na ranní procházku.

Oblékla jsem se, vyčistila si zuby, do jedné ruky jsem vzala vodítko a do druhé jablko. Eimy si div nevykroutila ocas jak s nim vrtěla. Vyrazily jsme. Šly jsme po lesní cestě, kde byla Eimy už na volno.

Nejdřív jsem chtěla jít na louku ,jenomže jsem si uvědomila že je tam mokro. Chtěla jsem zavolat na Eiminu ale bylo pozdě. Už uháněla dozadu k lesu. ,, Eimy !!'' křičela jsem. Fenka se na chvíli zastavila, ale pak se znovu rozběhla a ještě k tomu začala štěkat.

Koukla jsem se co tam tak vidí a uviděla koně! Tím jak Eimyna štěkala se kůň splašil. Měl na sobě sedlo a uzdečku. On cválal a Eimy vedle něho běžela jako o závod.

Začala jsem křičet. ,, Prrrr prrr'' Konečně zastavil. Chytla jsem ho za otěže a Eimyně jsem připnula vodítko. Po chvíli jsem znova začala volat ,,Haló, je tu někdo? '' Nikdo mi neodpověděl. Za pár minut jsem viděla nějakou holku jak má v ruce bičík a jde k nám. Měla škrábanec pod okem a roztrhlý rajtky a už z dálky bylo slyšet že nadává.

Jakmile ke mně přišla, snažila jsem se zakročit. ,, Ahoj. Není ti nic ? '' Dočkala jsem se zrovna né moc milé odpovědi. ,, Nestarej se, jo ?!'' a vytrhla mi otěže z rukou. Eimy chtěla jít za koněm ale já jsem ji držela. Byla jsem smutná a začala jsem natahovat. Holka to asi poznala a odpověděla ,, Né jsem v pohodě. A ty ?'' pohotově jsem odpověděla,, Taky v poho. Co se stalo ?'' ,, Ále ,splašila se. Skákaly jsme, najednou ze křoví vyběhl zajíc Amber se lekla a na druhou stranu překážky jsme dopadla každá sama. ''

,, Aha. To mě mrzí. A jak se jmenuješ? Já jsem Markéta, ale všichni mi říkaj Maky.'' odpověd se mi dlouho nedostávala ale přece ,, Já jsem Laura. Počkej na chvíli zastavíme, zkontroluju Amber nohy. Viděla jsem ji jak si zakopla o přední. '' podívala se na mně a zastavila. ,, A co je Amber za plemeno ?'' zeptala jsem se ,, Angličák.'' tázavě jsem se na ní podívala, protože jsem nevěděla co myslí. ,, Jo promiň, Anglickej plnokrevník. Angličák se říká mezi koňákama. Ty asi nejezdíš, co ?'' ,, Aha. No, nejezdim. Je to asi vidět vid ?'' pousmála se ,, Ale ne. Jenom mě trochu zarazilo, jak si na mě koukala jak na největší zrůdu. '' Teď už jsme se smály obě.

,, Chceš si sjet ? '' ,, No já nevím. Když si spadla ty tak co teprve já ? Já na koni sice seděla hodněkrát ale pokaždý za 50 Kč a na pouti.'' ,, Neboj. To že jsem spadla byla jenom blbá náhoda. Amber je jinak úplný zlatíčko. '' ,, Tak jo. '' dodala jsem po chvíli.

V duchu jsem si říkala že si stejně asi nesjedu, protože na Amber ani nevylezu. ,, Tak pojď. Kolik ti je ? '' ,, 13.'' ,, Dobrý mě taky takže třmeny prodlužovat ani zkracovat nemusíme. Pojď sem. Dej si levou nohu do třmenu, odraz se a já ti pomůžu.'' než jsem se nadála, byla jsem v sedle. ,, No vidíš. Ani to nebolelo. Tak teď si chyť otěže.

Máš dlouhý vodítko na psa. Mohla bych si ho půjčit ? Hodilo by se jako loňžka.'' ,, JoJo odpověděla jsem. Jasně. Eimy bude hodná. Zůstaň.'' zavolala jsem na ni( na Eimy). Laura ke mně přišla a připnula Amber vodítko. ,, Narovnej se a chyť otěže na 3. špuntík. Ano máš to správně. Tak a teď se snaž mít paty dole. No, dobrý. ''

Cítila jsem se krásně. Z mého snění mě ale vytrhla Laura ,, Chceš si zaklusat ? Nic krásnyho to sice nebude protože neumíš vysedat ale zkusit to můžem. Co tomu říkáš ?'' ,, Jo.'' vykřikla jsem ,, Tak jo trochu to houpne. Amber pojď. Klušem.'' Amber poslušně naklusala. Já jsem se snažila dělat to, co mi Laura řekla ale moc mi to nešlo. Trochu mě teda udivilo že mě Laura pochválila. ,, Chceš jet se mnou až do stáje ?? Jestli jo tak si to vyměníme. Já na koni a ty pěšky. Už mě bolí nohy.''

,, Tak jo. Ráda s tebou půjdu.'' a se sedla jsem ,, Je to daleko ?'' ,, Ne podle mě tak 1 kilometr. '' a už nasedala. Jedním skokem byla na koni. Ta je dobrá. Řekla jsem si....

Pokračování příště. ❤

 

Uděleno: 80 bodů

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro koně doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?