Krátký příběh, o ztrátě milovaného psa

31. ledna 2013

Určitě už jste slyšeli mnoho smyšlených příběhů o přátelství psa a jiné šelmy, ale tenhle je skutečný, je velmi poučný, že psi -naši miláčci- nám dávají tak velkou inspiraci k životu, i když by to mělo být naopak. Příběh začíná, jako většina jiných.

 

 

Není to tak dávno, co se po zahrádce u malého domu ještě probíhal Alex. Alex byl malý kříženec jezevčíka. Jednoho krásného dne, se Alex ztratil. Majitelé ho hledali dlouhou dobu. Jeho plakáty vyvěšovali všude kde mohli, ale po Alexovi jako by se slehla zem. A teď se přesuneme o hodně mil dál do Plzeňského kraje, kde právě mladá liška přišla o svá novorozená mláďata. V ten den se okolo jejího doupěte Alex potuloval.

 

Nejspíše měl velký hlad, a proto vyhledával jídlo právě v noře této lišky, která byla zrovna na lovu. K jeho štěstí tam byla ona mrtvá mláďata, která se už mrtvá narodila. I přes změť pachů nakonec v této noře usnul, kde ho potom našla liška, která ho přijala za svého. (Čast od mrtvých liščat je smyšlená) O několik let později v lokalitě této nory se stále zmenšoval počet malých živočichů. A právě to přivedlo lišku k stěhování. Odešla tedy s Alexem, (který už byl tehdy skoro velký jako ona, takže ušel i stejně dlouhé vzdálenosti) dál.

 

O několik měsíců později se už Alex se svojí věrnou kamarádkou liškou blížili k oblasti, kde Alex vyrůstal, aniž by to tušil. Byla to snad šťastná náhoda, ale v dobu kdy lesem procházela Alexovo bývalá majitelka, tudy procházel i Alex s liškou. A ještě více šťastnou náhodou přecházeli stejnou cestu. Když ho majitelka uviděla, hned měla pocit, jako by jí poskočilo srdíčko. Vzala si tedy Alexe zpět domů. Věděla moc dobře, že se za nimi zdrženlivě šourá liška, ale Alexova majitelka se ji snažila ignorovat.

 

Přišla domů, a zavřela Alexe do boudy, ve které dříve bydlel. Ale nízká vrata a ještě nižší plot Alexovi boudy nebyl pro lišku problém. Ráno když šla majitelka pustit Alexe na zahradu, nemohla uvěřit vlastním očím. Vedle Alexe spala i liška. Dlouho s nimi ještě liška žila, až do léta, kdy na svět přivedla další tentokrát zdravá liščata. Ovšem, tím náš příběh nekončí. I v době růstu ráda za Alexem zašla a to nejen proto, že vždy dostala kousek masa, ale i díky jejich přátelství.

 

Tímhle příběhem jsem chtěla říct, že na rase nazáleží a že přátelé si mají pomáhat. Prosím, přistupujte k lidem jiné rasy a pleti než jste vy jako liška a Alex, je to neobvyklé přátelství a dokonce to moji babičku i lišku proslavilo po celé vesnici tak, že někteří naší babičce dávali maso pro ni, když o něj byla nouze. Děkuji za přečtení.

 

 

 

 

Přidáno: 64 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?