Kryté jízdárny – tréninky pod střechou a v pohodlí

14. ledna 2013

Sychravé vlhké počasí tmavého podzimu i parná horka s ostrými slunečními paprsky – příklady podmínek, které žádný jezdec pro projížďky nijak zvlášť nevyhledává. Jenže pro udržení kondice koně i jezdce jsou pravidelné tréninky bez ohledu na rozmary počasí důležité. Ani déšť, ani umrzlý povrch, ba ani krátký den, či naopak horké slunce však nezmaří výcvik v kryté jízdárně. Jezdecké haly se proto staly v posledních letech standardní součástí i menších jezdeckých areálů. Kvalitu tréninku pod střechou oceňuje čím dál více jezdců.

Ačkoliv kryté jízdárny nejsou žádnou novinkou, vždyť je šlechta využívala po staletí, k masivnímu rozšíření v posledních letech přispěly nové technologie a s nimi ruku v ruce jdoucí úspory nákladů. Zjednodušeně řečeno – stavba kryté jízdárny nikdy nebyla snazší. Lehké montované konstrukce kryté odolným textilním opláštěním jsou pro jezdecké haly velmi výhodné. Vyjdou každopádně mnohem levněji než klasické zděné objekty nebo dřevostavby, což vám jistě potvrdí stávající provozovatelé, kteří také vyzdvihují jejich bezúdržbovost. Bezesporu důležitým kladným faktorem je také rychlost výstavby. Montovanou krytou jízdárnu můžete začít využívat v řádech několika týdnů, neboť halu lze vystavět nad stávajícím povrchem např. již existující venkovní jízdárny.

 

Čerstvý vzduch a žádné mouchy

Doposud zmíněná pozitiva ohodnotí především investoři a provozovatelé stájí, ale co na montovaných jízdárnách oceňují jezdci? Kromě ochrany před vrtochy počasí je to vzdušnost. Představte si ten obrovský objem vzduchu v halách, jejichž šíře může být třeba i 50 metrů bez středové podpory, přičemž se počítá s nejnižší světlou výškou objektu mezi třemi až čtyřmi metry, aby se daly pohodlně trénovat skoky. Účinnou výměnu vzduchu zajišťuje ventilační systém a síťovaná okna. Ačkoliv mohou být například v létě všechna otevřená, do jízdárny nevnikne nepříjemný hmyz, není zde ani zápach, jen čerstvý vzduch. Na druhé straně pro krátké zimní dny je užitečná možnost umělého osvětlení haly. Kryté jezdecké haly mohou být vybaveny povrchem dle přání. Stejně lze individuálně přizpůsobit vzhled lambrín, umístění tribun a dalších prvků.

 

Kryté jízdárny pro koně

 

 

 

Pozn. redakce: Článek obsahuje reklamní sdělení.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro koně doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?