Který pes je lesní pracant a proč se mu nazývá "citronka" ?

3. března 2017

Čumák napřažený do rovné linie spolu s ocasem a neskonalá touha dostihnout vše živé. Nespoutanost lovce se snoubí s láskou k rodině a nezměrné oddanosti. Aneb seznamte se s pointrem – těžce pracujícím psem!

Práce šlechtí

Tato typická lovecká pozice pointra má název „stavěcí pozice,“ podle níž se řadí i do pracovní skupiny „stavěcí pes.“ Pointr je opravdu workholik a potřebuje nezměrnou spoustu pohybu. Jakmile zavětří zvěř, není s ním řeč a v plném nasazení aristokraticky zkrátka loví. Můžete jej vídat při spoustě jiných aktivit, například agility, canicrossu a nebo flyballu. Fantazii se meze nekladou.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Citrónový pes

Hlava dělá pointra. Typická hlava příslušníků tohoto plemene je nošena vysoko, hrdě a neohroženě a zdobí ji pár středně dlouhých uší. Aby to mezi myslivci lépe znělo, barvy pointra se označují jako citrónová, oranžová, jantarová nebo černá a bílá. No řekněte, nechtěli byste citrónového psa?

Utíkej, srnko!

„Je to ďáblice a raketa, ale neměnila bych,“ říká hrdá majitelka vysněné fenky pointra. Motá se jí kolem nohou, neustále vyžaduje kontakt a v krajním zoufalství si lehá na záda, aby upoutala pozornost. Mírumilovnějšího psa naleznete jen stěží. Hlavně má od přirozenosti vyrovnanou povahu a nikde se nedočtete, že by pointr agresivně někoho napadl. Každý, kdo chce chovat pointra, musí důkladně pejska naučit přivolání, než jej vypustíte do lesa

Peníze nebo život!

Kolik měsíců musíte na pointra šetřit? Stačí vám jedna výplata nebo několik let? Průměrně se ceny kvalitních štěňat s PP pohybují od 10 000 Kč výše, samozřejmě podle genofondu. Vydané peníze se vám ale stonásobně vrátí. Pokud hledáte aktivního člena rodiny s mateřsky obrovským srdcem a snadnou cvičitelností, nevyberete si lepší plemeno! Váš život dostane s citronkou nový směr a smysl!

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?