Kůň z opuštěné ohrady

7. dubna 2012

Na kraji malé vesničky stála velká a zpola rozpadlá ohrada. Iva kolem ní chodila každý den na autobusovou zastávku. Nikdy tam neviděla nic divného. Jednoho ráda ale v ohradě uviděla šedého koně...

 

 

Divila se, kde se tam vzal. Přemýšlela o tom dlouhou dobu, ale nic ji nenapadalo. Také si říkala, jestli se jí to snad jenom nezdálo. Když šla ale odpoledne ze zastávky domů, kůň tam pořád ještě byl.

 

Odložila si věci doma a pak se šla podívat k ohradě. Když se přiblížila, kůň se jí nejprve leknul, ale po chvíli přišel blíž k Ivě a nechal se pohadil po krku. Iva mu dala dvě mrkve a jablko. tím si ho získala. Od té doby se jí kůň nebál vůbec.

 

Iva mu každé ráno přinesla něco k jídlu, jablko, tvrdý chleba nebo mrkev. Koník na ni každé ráno čekal a jak ji zahléhl, utíkal ke hrazení za Ivou. Nechal se od ní pohladit a potom se zase odešel pást dál do ohrady.

 

Ivě stále vrtalo hlavou, kde se kůň v opuštěné ohradě vzal. Podle všeho bydlel v malém plechovém přístřešku na konci louky. Nesnažil se z pastviny odejít, i když ohrada měla na několika místech díry. Jako kdyby se mu tam líbilo.

 

Iva za ním chodila mimo ranních zastávek ještě odpoledne. Kůň se jí moc líbil a měla ho moc ráda. Stále nepřestávala přemýšlet o tom, kde se tam asi vzal... Občas ho Iva viděla, jak sválá po ohradě kolem dokola. Nikdo se kromě ní u koně nezastavoval ani nikdy neviděla žádného jeho majitele.

 

Vylepila inzeráty a nějaké inzeráty napsala i na internet. Napsala do nich, že se v ohradě našel kůň a jestli ho nikdo neschání. Jednoho dne se ale u výběhu objevilo auto. Bylo to auto, které přepravovalo zvířata. Nějaká žena vedla koně za ohlávku do přepravníku.

 

Byla to jeho panička? Iva se jí na to přímo zeptala. Když zjistila, že je, bylo jí opravdu divné, jak se kůň v ohradě ocitl. Potom ta paní s přepravníkem odjela. Iva už potom koně neviděla. Stáhla všechny inzeráty a dál se o to nezajímala. Když ale každé ráno přecházela kolem ohrady, něco jí vrtalo hlavou...

 

Jednou toho koně uviděla v zahradě, když jeli v autě kolem. Byl tak se stejnou ženou, která ho odvážela z pastviny. Jak se ale kůň na pastvině vzal, to Iva nikdy nezjistila...

 

 

 

 

Přidáno: 54 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Profilová fotografie None None

~~~

Další podobná témata

Pro koně doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?