Kynologie na České zemědělské univerzitě - můj názor

14. prosince 2011

Když jsem se rozhodoval, zda jít na vysokou školu, konkrétně na Českou zemědělskou univerzitu, dále jen ČZU, a obor kynologie - tříletý bakalářský obor, četl jsem spoustu názorů na tento obor. K mému překvapení negativní reakce v drtivé většině převládaly.

 

 

Bohužel jsem na ně nedal a na obor podal přihlášku. Zkoušku, která se skládala jen z otázek biologie, jsem v pohodě udělal a byl přijat. Plný očekávání jsem se vydal na první vyučovací blok. Vše bylo velmi zajímavé a chápu, že se snaží o to, aby studenti měli všeobecný rozhled, ale předměty agrochemi, matika, agroekologie mi přišly velmi zvláštní.

 

Začal jsem si zjišťovat od studentů vyšších ročníků co a jak. Nakonec jsem se dobral toho, že psa a konkrétně vše kolem kynologie se bude probírat až ve třetím ročníku, tedy až v posledním. Mezi tím se budete učit o kravách, prasatech a polních hlodavcích, bude zkoušen z různých mořských potvor a hlavně z organické a anorganické chemie.

 

Pro všeobecný přehled určitě výborné, to musím uznat, ale v oboru kynologie, jsem si představoval úplně něco jiného a více zaměřeno právě na psy. A probírat psa až v posledním ročníku mi přijde málo a hlavně ztráta dvou let. Proto jsem se včera rozhodl, že studia na této škole zanechávám a budu si dělat kurzy zakončené zkouškou, za kterou dostanete certifikát schválený ministerstvem školství.

 

Tyto kurzi zajištuje SVOPAP - vzdělávání v oblasti chovatelství zvířat: http://www.svopap.cz. Sice nebudu mít titul Bc., ale rozhodně se k věci dostanu mnohem dříve a neztratím zbytečně dva roky života učením se o něčem, o čem je sice dobré vědět, rozšíříte si vědomosti, ale pro člověka zaměřeného na kynologii zbytečné. Opět říkám, že to je jen můj názor a nikomu ho nevnucuji.

 

 

 

Přidáno: 40 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?