Les psích duší v Choceradech, jak to pokračuje.....

1. listopadu 2012

Už v minulém příspěvku jsem zmínila tento unikátní projekt. A jak vše pokračuje? I my jsme přiložili s přítelem ruce k dílu, protože práce je dost pro všechny.

 

 

Les psích duší v Choceradech má nejen už několik desítek stálých obyvatelů, ale dohromady i s hraničními stromky je zde přes 100 stromů. Svůj strom zde má z přátel na tomto portálu například Toníček Aji Žákové, Borinka paní Jany Žihlové, někteří si ještě vzpomenou na dogouška Maximuse a německého ovčáka Morgana, ale je zde plno dalších kamarádů, které jste znali.

 

28. září zde proběhlo první natáčení, ze kterého měli nejvíc zábavy živí pejskové.
Protože Les psích duší má i plno již vzrostlých stromů, pomohli jsme s úpravou místa okolo jednoho mocného dubu, kde byla posléze umístěna lavička, kterou darovala PATRONKA. Dub dostal jméno rytíř Jan Zúl a byl věnován všem lidem, kteří trpí roztroušenou sklerózou.

 

Tito se pak mohou stát KMOTŘÍČKY. Nestojí to nikoho nic, ale podle toho, co jsem slyšela, moc to pro nemocné znamená. Zajímá vás, jak dub přišel ke svému jménu? Po několikaletém pátrání se zjistilo, že tento rytíř, výše zmiňovaný, nebyl vůbec loupeživý, naopak loupeživý byl ten, co mu zajistil nakonec šibenici.

 

Svůj čtyřmetrový dub zde vsadila i obec Chocerady a paní starostka, paní Eva Bubnová ho nechala opatřit pamětní deskou. Tento dub byl zasvědcen všem pejskům bez domova. Když jsem pročítala článek v časopise Pes přítel člověka, který sice vyšel až v č. 11, ale zpracován a odeslán byl již v počátkem září a srovnávala vše, co se mezitím podařilo a každý týden, kdy jedu do Chocerad, vidím další a další změny, mám velkou radost.

 

Les se zrodil 23. srpna 2012 a je témeř neuvěřitelné, jak rychle vzniká toto krásné vzpomínkové místo. Za svými stromky - pejsky jezdí jejich rodiny, osobně jsem poznala například p. Bohumila, který zde má dvě břízky za své německé ovčačky a bylo to moc pěkné setkání. Místo je přístupné kdykoliv komukoliv, ale já tam dostanu bohužel jen o víkendu. Už se zase těším.

 

 

 

 

Přidáno: 50 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?