Letní tábory a soustředění se psy

12. června 2015

Blíží se čas prázdnin a řada z vás se možná už delší dobu zaobírá otázkou, jak letošní dva měsíce odpočinku prožije. Pokud máte psa, určitě rádi strávíte nějaký (ne-li všechen) čas s ním. Právě pro vás je určena řada táborů se psy, kterých se pořádá rok od roku stále více. Vybrat si z podobných akcí není snadný úkol.

Letní tábory počítají s účastí dětí (většinou ve věku 8 až 18 let) spolu s jejich čtyřnohými parťáky. Děti se tak setkají s řadou dalších psů rozličných ras, velikostí i povahových vlastností. Tábory se svou náplní liší. Některé mohou být zaměřeny na konkrétní práci se psy, jiné zase nabídnou od více činností trochu.

 

Soustředění jsou zpravidla pořádána kynologickými organizacemi nebo chovatelskými kluby a jejich účastníky jsou také dospělí psovodi. Vzhledem k pořadatelům se většinou scházejí psi stejné rasy nebo vloh a tyto akce jsou zaměřeny na více profesionální úroveň. Náplní je tedy dle možností dané rasy nácvik stop, obrany, ale také třeba záchranářských nebo lavinových prací. Samozřejmě zbývá také čas na volno-časové aktivity, procházky, nebo nácvik netradičních postupů při práci se psy.

 

Velmi pestrou škálu letních táborů nabízí např. Škola pracovní a zábavné kynologie pod vedením Ing. Pavla Bradáče, která sídlí v Tišnově. V její nabídce je několik letních táborů, které mají specifické zaměření dle zájmu psovodů. Namátkou můžeme uvést třeba Houbařský psí týden – naučí vašeho psa hledat houby –, Týden pro lovecké psy – je zaměřen na výcvik s použitím pozitivních metod a je vhodný pro zájemce s přípravou na OVVR –, nebo Psí tábor pro všechny (rodinný) – týden zábavy, výchovy a výcviku pro všechny. Doporučujeme předem kontaktovat pořadatele a informovat se o dostupných letních táborech. Více informací najdete na http://skola.kynolog.cz/homepage

 

ZKO Smržovka nabízí v letošním roce dva termíny pro Letní tábory zaměřené na výcvik agility. Pro více informací navštivte http://www.zkosmrzovka.cz/5-agility/letni-vycvikovy-tabor/.

 

Zajímavý by také mohl být letní tábor pořádaný zkušeným výcvikářem Antonínem Valentinem. Tento tábor bude probíhat ve třech turnusech v průběhu července a na přelomu července a srpna. Zaměřený bude na poslušnost, tanec, agility a dog frisbee. Na konci tábora je navíc připravena soutěž o zajímavé ceny a v průběhu celého tábora je kromě výcviku psů připravena také zábava pro volné chvíle. Bližší informace získáte na adrese http://www.hotelhrbolna.cz/letni-tabor-2015.php

 

Pro zájemce o bližší specializaci práce se psem můžeme zmínit např. akce Institutu pro rozvoj kynologie, který je neziskovou organizací složenou ze specialistů zaměřených na rozvoj tuzemské kynologie. Tento Institut si v letošním roce připravil kromě několika jednodenních akcí v průběhu celého roku také Výcvikový víkend záchranařiny v městysu Jince a samozřejmě sutinách v okolí. Tento víkend bude zaměřen na trénink záchranářského výcviku se zaměřením na vyhledávání osob v sutinách. Část sobotního večera bude navíc věnována nočnímu výcviku. Pro zájemce o tento výcvik jsou další informace dostupné na http://www.iprk.cz/vycvik_psa_psu_psi_skola_praha/IPRK_vycvikovy_vikend_zachranariny_zachranarsky_vycvik_propozice_jince.htm

 

Tato organizace také pořádá ve dvou turnusech akci pod názvem Letní záchranářský tábor IPRK 2015 se zaměřením na trénink záchranářského výcviku ve specializaci na vyhledávání osob v sutinách a v přírodním terénu. Část výcviku bude věnována také výcviku poslušnosti a nácviku překážek, přičemž k dispozici bude sada záchranářských překážek. Připraveno bude také studium nezbytné teorie o vhodné technice a vybavení pro záchranáře, fungování psovodů-záchranářů v naší zemi. Pro zájemce bude možné na závěr složit zkoušky ze ZOP a zkoušky IPRK, IRO (záchranářské zkoušky). Na stránce http://www.iprk.cz/vycvik_psa_psu_psi_skola_praha/IPRK_letni_zachranarsky_tabor_2015.htm se dočtete více.

 

Pod vedením Radovana Lišky se v Kynologickém areálu Zetor Brno pod Velkou Klajdou uskuteční v rámci 3 termínů Letní soustředění agility, a to jak na teoretické, tak praktické úrovni. V případě vašeho zájmu se více dočtete na stránce http://kkzetor.cz/agility/RL15.pdf

 

Pokud vás nezaujala žádná z výše zmíněných akcí, nezoufejte! Jak již bylo na začátku článku zmíněno, akcí je nepřeberné množství a určitě si každý přijde na své. Neváhejte proto věnovat chvilku času hledáním vhodné události na internetu, nebo se zeptejte ve vaší místní kynologické organizaci. Možná právě ona pořádá akci právě pro vás!

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?