Lidé, kterým není lhostejné týrání zvířat? To jsou členové organizací a spolků na ochranu zvířat.

18. října 2013

Moravskoslezský spolek na ochranu zvířat, Liga na ochranu zvířat, Pražský spolek na ochranu zvířat. Tyto a mnoho dalších organizací pomáhají opuštěným a týraným zvířatům k lepšímu životu, k životu bez nemocí a ubližování. Jak tyto spolky fungují, jak se snaží zvířatům pomáhat a jak můžete pomoci i vy sami, se dočtete dále.

Co je náplní práce organizací na ochranu zvířat?

Většina spolků na ochranu zvířat jsou občanská sdružení, která usilují o nastolení humánního vztahu k přírodě v souladu se Všeobecnou deklarací práv zvířete a dalších dohod týkající se ochrany zvířat před týráním. Každý spolek disponuje vlastním útulkem, ve kterém jsou umístěná týraná a opuštěná zvířata (jedná se především o psy a kočky), která tak získají domov do doby, než si je někdo osvojí. Některé spolky se dokonce starají i o volně žijící zraněné živočichy (např. veverky, ježky).  O týraných zvířatech se organizace dozvídají od lidí, kteří si ve svém okolí všimnou týraného zvířete. Příslušný spolek, který dostane takové hlášení, pak podává podněty k šetření takových případů kompetentním orgánům. Nelze tedy pochybovat o tom, že díky vzniku takových organizací a jejich starosti o dobro zvířat, ubývá, i když pomalu, případů týrání zvířat, a dochází k tomu, že zvířata, která se povede zachránit, najdou lepší domov.

 

Být dobrovolníkem anebo pomáhat finančně? Pomůže vše!

Stejně jako útulky, jsou spolky tvořeny dobrovolníky. Tito lidé se rozhodli hájit práva zvířat a svým aktivním přístupem chtějí zlepšit jejich situaci, upozorňovat na problémy v této oblasti a zvýšit zájem společnosti o problematiku týrání zvířat. Pokud se i vy sami chcete zapojit jako dobrovolníci, v některých organizacích existuje možnost stát se členem. Pouze stačí vyplnit formulář a platit roční příspěvek (u Moravskoslezského spolku na ochranu zvířat činí 250Kč). Jako člen pak budete informováni o všech činnostech organizace, akcích, akutních případech a můžete se účastnit i schůzí daného spolku. Pokud se členem stát nechcete, ale přece byste rádi pomohli, můžete vždy přispět nějakou peněžitou sumou, a to buďto převodem částky na účet, nebo dárcovskou SMS zprávou. Vzhledem k tomu, že většina spolků má svůj vlastní útulek, ocení i materiální pomoc. Můžete tedy pomoci zakoupením granulí, steliv a dalších potřeb pro zvířata. Můžete samozřejmě pomoci i svými fyzickými silami, když budete dobrovolníkům v depozitech vypomáhat při starostlivosti o zvířata. Neméně účinnou pomocí je i propagace spolků a organizací, pod kterou si lze představit například výrobu letáků, prostřednictvím kterých budete informovat společnost o problematice týrání zvířat a nutnosti pomáhat opuštěným jedincům.

 

Autorka: Andrea Ivaničová

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?