Lipno aneb jak jsem si užil léto

9. srpna 2011

Jsem Randy (5. měsíců) a jsem pražák. Moji páníčkové se rozhodli, že si vyjedeme od všech aut a smogu někam pryč. Jelikož páníčkovi rodiče jeli i s mým kamarádem Benem (12 let) na Lipno do chatiček, jeli jsme tam s nimi.

 

 

Cesta tam byla neuvěřitelně dlouhá a nudná, to možná proto jsem ji celou prospal, kromě přestávek na to, abych se napil a trochu protáhl nožky. Zhruba po třech hodinách jsme nic méně konečně dorazili na místo.

 

Měl jsem chvíli, abych se mohl se všemi přivítat a trochu prošmejdit, kdeže to vlastně jsem. Potom mě nechali i s Benem na chatce a všichni lidi, včetně mých páníčků odešli na večeři. To jsem měl čas prošmejdit chatku, roztrhat roli toaletního papíru a zahrát si s Benem karty. Že jsem vyhrával, to je snad jasné.

 

Páníčkové přišli z večeře, já jsem ještě chvíli běhal venku a šli jsme spát. Přiznám se, že se mi moc nechtělo, ale nedalo se nic moc dělat. I když jsem zkoušel jako vždy skákat páníčkům po hlavách a pořádně je pohopsat a pokousat, aby nespali, stejně to nepomohlo a usnuli, potom i já.

 

Ráno jsme vstali a jeli jsme na Čertovu stěnu, tam jsem si to užil, bylo po dešti a každá blátivá kaluž byla moje. To byla hrozná sranda, paničce se to tolik nelíbilo, ale já si to užil, potom to hopsání v lese po kamenech a ten výhled dolů, mohlo to být dobrý kilometr i víc dolů jenom šutrů. Panička se o mně bála tak sem moc ke kraji nemohl.

 

Následující den jsme jeli na hrad Rožmberk, kde jsme se zprvu krásně prošli, na nádvoří mě dali do tašky a já se nesl celou prohlídku po zámku, ale vadilo mi to. V tašce bylo teplo, tak si mě panička vzala na ruku. Po prohlídce jsem dostal pochvalu, že jsem ani neštěkl a prý jsem moc hodný pejsek.

 

Kde se mi to nelíbilo, bylo v mučírně, paničku tam natahovali na skřipec a já na její obranu kňučel, jinak mě paní katová taky chválila. Tak to šlo pomalu celý týden. I jsem si poprvé zaplaval, a to v Lipně, když jsme čekali na přívoz. Panička si máčela nohy a já, její věrný následovník jsem šel za ní, jenomže zašla moc daleko a já za ní zahučel a byl jsem v takovym šoku, že jsem zapoměl plavat. Panička mě musela pomoct, ale pak jsem se chytil a plaval sám. Bylo vidět, že mají ze mě radost.

 

Přívoz začal startovat tak jsme šli nahoru. Mě ale byla hrozná zima. Zmáčel jsem paničce celý triko a v autě mě naštěstí zabalila do ručníku. Bylo mi o moc líp. Cestou jsem pookřál a začal jsem mít zase roupy, takže hned jak se otevřeli dveře od auta, vlítnul jsem celej zmáčenej do postele a ty co tam byli jsem pořádně zrajtoval, takže ze mě měli hroznou radost.

 

No a přišel poslední den. Páníčkové si naplánovali výlet na šlapadlech, měl jsem svoje místečko přesně mezi nimi. Ze začátku jsem byl z toho všeho hrozně vykulený. Potom jsem se uklidnil a nechal jsem se ukolébat ke spaní. Jaký to byl šok, když si panička z té šlapací věci vlezla do vody a já, jelikož jsem byl uvázaný, jsem za ní nemohl. To jsem štěkal stejně jako když kolem nás jela jiná šlapací příšera naložená lidmi. Ke konci se utrhl i páníček a vlezl do vody také, panička mu ujela a on musel chudák plavat celou dobu za náma. Jedinej já, jsem ho navigoval štěkotem, aby se nám neztratil. Šlapadlo jsme mezitím s paničkou vrátili.

 

Než jsme nasedli do auta, dali si páníčkové ještě sýr (já taky kousek dostal, protože sýr miluju). Po návratu na chatku začali vše schovávat do kufru. To se mi nelíbilo, tak jsem jim to pomáhal zase všechno vyndat. No nicméně stejně se jim to povedlo zabalit a po večeři jsme vyrazili domů. Bylo to náročné, a tak teď dospávám, co jsem nenaspal. Takže pac a čauky Randy.

 

 

 

 

Přidáno: 80 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?