LIŠKA

23. srpna 2012

Lišku jsme měli jen chviličku. Dala mi ji moje třídní učitelka. Stalo se to tak, že jednou, na školním dvoře přistihla skupinu dětí, jak trápí malé štěně. Zakročila, štěně jim zabavila a chtěla vědět, komu štěně patří, aby ho s patřičným výchovným komentářem předala rodičům.

 

 

Jenže děti se ke psovi nehlásily, těžko říci, zda ze strachu z následků a nebo opravdu nikomu z nich nepatřilo. A tak učitelka vzala štěně sebou na odpolední vyučování a vyprávěla nám, jak ho získala, samozřejmě s náležitým morálním poučením, jak se správně ke zvířatům chovat. A taky se optala, zda někdo štěně nechce. Přihlásila jsem se, že si ho vezmu.

 

Po vyučování šla tedy se mnou k nám, aby se rodičů zeptala, zda souhlasí s pořízením dalšího psa. Tehdy ještě žil Ilko. Jenže rodiče byli proti. Nakonec se s učitelkou, která bydlela v paneláku a tehdy rozhodně nebylo zvykem, mít v bytovkách psy, domluvili, že štěně zůstane u nás, než se pro něj najde nějaký majitel.

 

Fenka, kterou učitelka pojmenovala na Sabinu, dostala malou ohrádku s boudičkou, původně to byla posada na kuřata. Vypadala jak malá lištička a tak jsem jí začala říkat "Liško" a už jí to zůstalo. Po návratu ze školy jsem si s ní hrála a Liška za mnou běhala a dováděla, no prostě štěně. Ilko jen důstojně přihlížel a byl asi rád, že má klid.

 

Netrvalo dlouho a učitelka si pro ni přišla. Našla jí hezký domov u starších lidí, kde Liška - už zase Sabina - prožila klidný a spokojený život. Chodila jsem ji občas navštěvovat a ona mě vždy vítala a byla ráda, že mě vidí. Nikdy na naše společné chvíle nezapomněla a já také ne.

 

 

 

 

Přidáno: 36 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?